Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

RAZEM DLA LASU!

Kolejny raz październik w naszej szkole zadedykowaliśmy ekologii. W ramach projektu Erasmus+, którego jesteśmy beneficjentami, pochyliliśmy się nad realizacją 13 oraz 15 celu zrównoważonego rozwoju jakimi są: działania w dziedzinie klimatu oraz życie na lądzie.

W październikowe przedpołudnie zaprosiliśmy naszych uczniów do udziału w akcji sadzenia drzew w pobliskim lesie. Dzięki uprzejmości Pana Marcina Rutkowskiego, przez 2 h teren 0,7 hektara Leśnictwa Cis Oddziału 4b należał do nas. Warunki były trudne, ale podłoże dla buka jest niestety wymagające. W zamian pogoda nam dopisała i wspólnie z leśnikami  posadziliśmy blisko 500 sztuk 2 letniego buka. Nasza radość była przeogromna kiedy zobaczyliśmy mnóstwo małych drzewek posadzonych naszymi rękoma. Byliśmy dumni z tego, że dzięki nam powstanie kolejny nowy las.

Pomysł sadzenia drzew przez uczniów naszej szkoły ma podnosić ich świadomość ekologiczną w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi. Ważne jest, abyśmy wszyscy zdali sobie sprawę z potrzeby zaangażowania w ochronę przyrody oraz naszej odpowiedzialności za środowisko. Co najważniejsze, jako nauczyciele jesteśmy winni nauczyć naszych uczniów aby również to robili. Chcemy inspirować naszych uczniów do podejmowania działań proekologicznych oraz do refleksji nad losami naszej planety.

To było nasze drugie doświadczenie sadzenia drzew, które sprawiło, że pomyśleliśmy o odpowiedzialności każdego z nas z osobna, za promowanie i realizację globalnych celów.

Joanna Przybylska-Kreft
koordynator projektu

  • las
  • las
  • las
  • las
  • las
  • las

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne