Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Gmina Zblewo na trzecim miejscu w województwie pomorskim z pewnym dofinansowaniem dla przedszkola i oddziałów przedszkolnych!

KOLEJNY SUKCES GMINY ZBLEWO!

Wójt Artur Herold ma świetne wieści dla mieszkańców Gminy Zblewo: „W dniu 11 czerwca opublikowano listę beneficjentów, którzy otrzymali wsparcie unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego w ramach działania 3.1 Edukacja przedszkolna.  Nasz projekt wśród 94 innych znalazł się na trzecim miejscu listy rankingowej z bardzo wysoką oceną 129, 5 pkt. Wartość projektu wynosi 2 mln zł, a dofinansowanie 1,76 mln. zł. Projekt będzie realizowany począwszy od tego do roku, aż do roku 2023” – mówi wójt.

Dzięki dofinansowaniu Gmina Zblewo m.in. wyposaży nowo budowane przedszkole w Zblewie  w meble i niezbędny sprzęt (2 sale) oraz wyposażenie kuchni,  zatrudni dodatkowo 2 nauczycieli oraz 2 pomoce nauczycieli w nowo powstałym przedszkolu w Zblewie. W ramach projektu zostaną przeprowadzone także specjalistyczne szkolenia dla nauczycieli wszystkich oddziałów przedszkolnych funkcjonujących na terenie gminy, zakupione zostaną pomoce dydaktyczne dla oddziałów przedszkolnych w Borzechowie, Bytoni, Pinczynie i Zblewie. Nowe pomoce otrzyma również przedszkole w Zblewie. Projekt przewiduje także  przeprowadzenie prac adaptacyjnych w oddziałach przedszkolnych w Kleszczewie Kościerskim znajdujących się w szkole oraz zakup wyposażenia placu zabaw przy nowym przedszkolu w Zblewie.

A już lada dzień Gmina Zblewo podpisuje umowę na budowę (prace budowlane) nowego przedszkola w Zblewie. We wtorek (22 czerwca) nastąpi przekazanie placu budowy Wykonawcy. Na tę chwilę wszyscy tu czekali! Teraz priorytetem samorządu jest to, by – jak zaznacza Artur Herold - kolejny etap budowy przedszkola był realizowany sprawnie i z najwyższą starannością.

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne