Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Zakończyliśmy I etap modernizacji stadionu w Zblewie. Obiekt prezentuje się imponująco! I już zabieramy się za II etap prac.

 NASZ STADION MARZEŃ!

To wiadomość, na którą długo czekaliśmy! Zaledwie kilka dni temu Gmina Zblewo dokonała odbioru końcowego modernizacji stadionu w Zblewie.

Przypomnijmy, że Gmina otrzymała w 2017 roku dofinansowanie z ówczesnego Ministerstwa Sportu w ramach programu „Mały Klub 2017” na realizację dwóch zadań tj. budowę modułu części sportowej świetlicy w Borzechowie położonej na terenie stadionu sportowego oraz modernizację stadionu w Zblewie. Łącznie pozyskano kwotę 1 581 300 zł.

Dzięki wsparciu zewnętrznemu miejscowość Borzechowo otrzymała przepiękną świetlicę, a Zblewo może pochwalić się dziś wspaniałą murawą boiska, 4 torową bieżnią okólną lekkoatletyczną 400 m, bieżnią 6 torową na 100 m i 110 m przez płotki,  skocznią do skoku w dal, odnowionymi trybunami, profesjonalnym odwodnieniem boiska i ekologicznym nawodnieniem. „Na pewno jesteśmy jako gmina prekursorami ekologicznych rozwiązań, ponieważ zebraną wodę deszczową z bieżni magazynujemy w trzech podziemnych zbiornikach zlokalizowanych za jedną z bramek po 10m3 każdy i wykorzystujemy ją do podlewania murawy w okresie suchym. System został tak opracowany, aby w pierwszej kolejności wykorzystać deszczówkę. Dopiero po zużyciu deszczówki włącza się automatycznie pobór wody z sieci. Cały system jest zarządzany elektronicznie, również za pomocą aplikacji w smartfonie” – mówi wójt Artur Herold.

Inwestycję na stadionie w Zblewie wykonała firma GRETA SPORT Ilona Stańczyk z Dąbrowy Górniczej, która jest jedną z czołowych firm w Polsce. Wartość inwestycji w Zblewie to blisko 3,2 mln zł.

A to tylko I etap kompleksowej modernizacji stadionu. Jak zapowiada wójt Artur Herold, teraz przed Gminą Zblewo kolejny, ważny etap przebudowy stadionu: „ Już w czerwcu zostanie ogłoszony przetarg na budowę zaplecza socjalno-szatniowego wraz budową budynku toalet dla kibiców i parkingiem, na który nasza Gmina otrzymała wsparcie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Rozwoju Infrastruktury Sportowej  w wysokości blisko 600 tys. zł. Rozpoczęcie tej inwestycji jeszcze w tym roku.”

  • stadion
  • stadion
  • stadion
  • stadion

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne