Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

W poniedziałek 10 maja w Gminie Zblewo gościł Piotr Müller – sekretarz stanu, rzecznik prasowy Rządu RP oraz Piotr Karczewski – Doradca Prezydenta RP, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego, a przy tym –  przyjaciel Gminy Zblewo.

RZECZNIK RZĄDU ODWIEDZIŁ ZBLEWO

Wizyta miała charakter gospodarski. Wójt Artur Herold z radością zaprezentował działania samorządu, zwłaszcza te w kierunku poprawy infrastruktury gminnej. Ważnym tematem rozmowy były gminne przedszkola. Przedszkole w Pinczynie jest bowiem jednym z najpiękniejszych i najnowocześniejszych obiektów w regionie, a nowo budowane przedszkole w Zblewie –  już budzi zachwyt! Docenił to sam minister. Przypomnijmy, iż rok temu właśnie dzięki wsparciu m.in. Piotra Müllera, decyzją Premiera Mateusza Morawieckiego nasza Gmina otrzymała środki z rezerwy ogólnej budżetu państwa na rozpoczęcie budowy przedszkola w Zblewie. Była więc okazja, by za to zrozumienie podziękować. Minister nie krył uznania dla działań zblewskiego samorządu także w dziedzinie sportu. Piotr Müller okazał duże zainteresowanie nowo modernizowanym stadionem w Zblewie.  

„To była dobra, rzeczowa rozmowa i prawdziwie gospodarska wizyta, z czego bardzo się cieszę i bardzo to doceniam. Dotacja od Rządu na rozpoczęcie budowy przedszkola, którą otrzymaliśmy w 2020 roku była dla nas wielkim wsparciem. Nie kryję więc radości, iż mogliśmy teraz pokazać Panu Ministrowi jak wykorzystaliśmy te pieniądze i jak kontynuujemy te działania, a przede wszystkim - jak bardzo są one dla naszej społeczności ważne” – podsumowuje spotkanie wójt Artur Herold.

  • wizyta

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne