Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Właśnie ogłoszono wyniki tegorocznej edycji programu „Aktywne Sołectwo Pomorskie”, którego organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Na liście jednostek, które otrzymają dotację w wysokości 10 tys. zł jest Gmina Zblewo - sołectwo Pałubinek.

AKTYWNE SOŁECTWO POMORSKIE – ZNAMY WYNIKI!

Wójt Artur Herold konsekwentnie dba o to, aby gminne inwestycje były prowadzone we wszystkich sołectwach naszej gminy, a nie ograniczały się tylko do największych miejscowości. Dlatego już na początku roku wójt przedstawił mieszkańcom plan inwestycji zaplanowanych na 2021 roku w sołectwach. I konsekwentnie ten plan realizuje, pozyskując przy tym środki zewnętrzne ze wszystkich możliwych źródeł.

Tym razem Gmina Zblewo z sukcesem aplikowała do programu „Aktywne Sołectwo Pomorskie”. Do tegorocznej edycji zgłosiliśmy planowaną inwestycję gminną w Pałubinku. Polega ona na budowie wiaty rekreacyjnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Koszt całej inwestycji to ok.100 tys. zł. Dotacja przyznana w ramach „Aktywnego Sołectwa” zasili budżet tej inwestycji. Resztę środków zapewni Gmina Zblewo, a inwestycja ta - jak zaznacza wójt - z pewnością odmieni oblicze Pałubinka, który zyska atrakcyjne miejsce letnich spotkań i wydarzeń.

Inwestycja ruszy latem tego roku, a planowane zakończenie – do końca października. Wiata zostanie posadowiona przy miejscowym placu zabaw. Zostaną na niej zainstalowane panele fotowoltaiczne, dzięki czemu nie tylko wiata będzie oświetlona, ale i cały plac zabaw.

Zmiany, które czekają Pałubinek bardzo cieszą mieszkańców. Również sołtys Sławomir Adamowski nie kryje zadowolenia: „To dla nas wielka radość, bo nasze sołectwo choć niewielkie, jest rzeczywiście aktywne. Wiata jako miejsce spotkań była nam bardzo potrzebna i będzie z pewnością dobrze przez nas wykorzystana. Szczególnie w sezonie, bo właśnie wtedy organizujemy nasze sołeckie festyny i pikniki. Mamy nadzieję, że w tym roku uda nam się zorganizować festyn z okazji Dzień Dziecka, a w sierpniu – III Piknik Rodzinny. Wydarzenia te organizujemy właśnie tutaj, na placu zabaw, który jest miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez dzieci i całe rodziny - i to nie tylko z Pałubinka. Cieszymy się z planowanej inwestycji tym bardziej, że zamontowane zostaną tu panele fotowoltaiczne, dzięki czemu plac zabaw będzie oświetlony i to bez kosztów, bo z energii słonecznej. To ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie, a dla nas wielka radość. Zapraszamy do Pałubinka!” – mówi sołtys.

  • pałubinek
    Latem na placu zabaw w Pałubinku organizowane są spotkania, pikniki i festyny, na zdjęciu: festyn z okazji Dnia Dziecka (czerwiec 2019)

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne