Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Wójt Artur Herold nie kryje radości: trwa budowa nowego przedszkola w Zblewie i modernizacja oczyszczalni, a już za kilka dni nowy stadion w Zblewie będzie gotowy do odbioru końcowego. Do tego kilka ważnych i bardzo oczekiwanych inwestycji drogowych, na które Gmina właśnie pozyskała duże dofinansowanie.

"TO WAŻNY IMPULS DO DALSZEGO ROZWOJU GMINY..."
 - KOLEJNE ŚRODKI NA GMINNE INWESTYCJE

Gmina Zblewo konsekwentnie realizuje plany inwestycyjne na 2021 rok i to zarówno jeśli chodzi o postęp prac, jak i pozyskiwanie środków zewnętrznych. Właśnie udało nam się zdobyć kolejne dofinansowania: z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Jakie inwestycje zostaną zrealizowane? Wójt jak zawsze jest pełen zapału:

- „Dofinansowanie z PROW przeznaczone jest na kontynuację przebudowy ulicy Podgórnej w Zblewie. Jestem szczęśliwy, bo nie tylko podniesie to codzienną jakość życia naszych Mieszkańców, ale otworzy nas także na bardzo atrakcyjne tereny inwestycyjne. Ta część Zblewa zyskuje właśnie naprawdę nowe oblicze. Mają tu swoją siedzibę duże firmy, powstają w sąsiedztwie nowe bloki i nowe domy, działa tu żłobek, a możliwości inwestycyjne są tu ogromne. Dlatego już w zeszłym roku rozpoczęliśmy przebudowę tej ulicy – położyliśmy instalację wodną i utwardziliśmy część drogi. Otrzymane dofinansowanie pozwoli nam na kontynuację kompleksowej modernizacji tych terenów, co będzie ważnym impulsem do dalszego rozwoju Zblewa ” – cieszy się wójt.

Kolejne środki na gminne inwestycje trafią do Zblewa z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Celem tego programu jest przyśpieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej - lokalnej infrastruktury drogowej. I Gmina Zblewo z tego świetnie skorzystała, z sukcesem pozyskując ok. 1,25 miliona dofinansowania na przebudowę drogi gminnej ul. Słonecznej, ul. Akacjowej, ul Różanej oraz ul. Modrzewiowej w Zblewie. Inwestycja ruszy już niebawem, a zakończy się do września br. Tym samym osiedle w Zblewie, zlokalizowane w sąsiedztwie nowo budowanego przedszkola, zmieni swój kształt i wizerunek na jeszcze bardziej nowoczesny, bezpieczny i dobrze zagospodarowany.

„Nasz plan inwestycyjny na ten rok jest bardzo ambitny, tym bardziej cieszę się, że wciąż idziemy z jego realizacją do przodu! Oczywiście, że trudności nie brakuje, ale determinacja, dobra energia i wiara w powodzenie naszych planów wzmacniają mnie jako wójta w działaniu. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca Gmina Zblewo pozyskała na gminne inwestycje drogowe łącznie prawie 3 miliony zł zewnętrznego dofinansowania. Przypomnę bowiem, iż mamy jeszcze z RFIL prawie 1,5 mln na ulicę Gajową (boczną) w Pinczynie. To wszystko mówi samo za siebie: małymi krokami konsekwentnie do przodu. I my to robimy…” – mówi Artur Herold.

  • drogi
    Ulica Podgórna w Zblewie - jej modernizacja nie tylko podniesie codzienną jakość życia Mieszkańców, ale także otworzy Gminę na atrakcyjne tereny inwestycyjne
  • drogi
  • drogi

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne