Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

W sobotę (24 kwietnia) w Semlinie zorganizowano eko-spacer, podczas którego mieszkańcy posprzątali swoją wieś. A efekt tej akcji jest imponujący!

 BRAWO MIESZKAŃCY!
WIELKIE SPRZĄTANIE W SEMLINIE

Myli się ten, kto sądzi, iż w dzisiejszych czasach czyny społeczne to już przeszłość. Jest wręcz przeciwnie – to przyszłość, która integruje mieszkańców wokół ważnego celu. I tak właśnie było w Semlinie, gdzie zorganizowano społeczną akcję sprzątania świata – tego najbliższego, bo za płotem - czyli Semlina. Inicjatorzy akcji nie kryją zadowolenia, bo mieszkańcy bardzo zaangażowali się w ten projekt i licznie wzięli udział w sobotnim eko-spacerze.

Ilość zebranych podczas naszej akcji śmieci może szokować. Tym bardziej cieszymy się, że działając razem - z mieszkańcami sołectwa Semlin, Panią Sołtys i Radą Sołecką, OSP oraz Kołem Gospodyń Wiejskich w Semlinie - zbierając śmieci mogliśmy odciążyć naturę w naszej okolicy. To się nazywa współpraca! Przy tej okazji apelujemy - zwracajmy uwagę na to jak wygląda nasza okolica. Jest to nasze wspólne dobro, o które powinniśmy dbać przez cały rok. Widząc zaśmiecone środowisko – reagujmy!” – mówią Organizatorzy akcji podkreślając, iż wspólne działanie całego środowiska to tajemnica sukcesu tej akcji.

I nie tylko tej, bo w ostatnich dniach - jak już wcześniej pisaliśmy w naszym serwisie - w Semlinie posprzątano także złom! I to w podwójnie pożytecznym celu – mieszkańcy mogli bezpłatnie przekazać strażakom zalegający na ich posesjach złom, a strażacy środki pozyskane ze sprzedaży metalowych śmieci przeznaczą na rozwój swojej jednostki. Zbiórka trwała kilka dni, podczas których zebrano łącznie ponad 6,5 tony złomu! Strażacy dziękują mieszkańcom za wsparcie, a my przypominamy, iż można także pomóc naszym Druhom przekazując im swój 1% podatku.

  • semlin
  • semlin
  • semlin
  • semlin
  • semlin
  • semlin
  • semlin

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne