Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Twoja opinia ma znaczenie!
UCZNIOWIE Z PINCZYNA NA KONFERENCJI STRATEGII RP
NA RZECZ MŁODEGO POKOLENIA

Dnia 13 kwietnia 2021r odbyły się konsultacje on-line młodzieży z województwa pomorskiego, która debatowała na temat problemów, z którymi na co dzień się spotykają. Celem konferencji było zebranie opinii i wypracowanie rozwiązań, które posłużą do stworzenia wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Organizatorem konsultacji był Pełnomocnik Rządu ds. Polityki młodzieżowej Piotr Mazurek wraz z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem - pierwszym w historii Polski organem dialogu obywatelskiego pomiędzy młodym pokoleniem Polaków a najważniejszymi instytucjami państwowymi. Uczniowie klas 8. oraz szkół średnich rozmawiali na następujące tematy: edukacja i szkolnictwo wyższe, rynek pracy i przedsiębiorczość, społeczeństwo obywatelskie i kultura, polityka społeczna, zdrowie i sport oraz ekologia i klimat. Podzieleni na grupy, rozmawialiśmy o problemach oraz wypracowywaliśmy proponowane rozwiązania, które zostaną przedstawione stronie rządowej. Problemy na które zwróciła uwagę młodzież, to przeładowana podstawa programowa, braki na terenie wiejskim - wykluczenia komunikacyjne, zajęcia z dietetyki w szkołach, problemy dotyczące ekologii – używania plastików, ubrań poliestrowych z sieciówek. Pojawiły się również proponowane rozwiązania.

Łącznie w konsultacjach wzięło udział ponad 800 uczniów i nauczycieli z województwa pomorskiego. Naszą szkołę reprezentowali  uczniowie klas 8.: Julia Cesarz, Zuzanna Trygalska, Marta Wysocka oraz  Konrad Modrzejewski wraz z nauczycielkami: p. Justyną Zielińską-Myszk, p. Anną Morawiec oraz p. Magdaleną Piernicką.
Każdy uczestnik spotkań konsultacyjnych otrzyma certyfikat potwierdzający udział w pracach na rzecz „Strategii RP na Recz Młodego Pokolenia”.

(Magdalena Piernicka)

  • strategia
  • strategia
  • strategia

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne