Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Tuż przed świętami ogłoszono wyniki  XIX Regionalnego Przeglądu Tradycji i Zwyczajów Wielkanocnych. Prawdziwy deszcz nagród spadł na Gospodynie z Gminy Zblewo!

BRAWO GOSPODYNIE Z GMINY ZBLEWO!

Przegląd organizowany jest przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Staszica w Swarożynie. Od wielu lat to jedno z największych, wielkanocnych wydarzeń w naszym regionie, na które co roku ściągały rzesze gości i wystawców. W tym roku formuła przeglądu była inna niż zazwyczaj – zrezygnowano ze spotkania w gościnnych murach szkoły, a do konkursu zgłaszano jedynie prezentacje konkursowych zadań, przygotowane w formie zdjęć i opisów. Gospodynie z Gminy Zblewo podjęły to wyzwanie i nie tylko przygotowały przepiękne stoły wielkanocne, mazurki i baby, pisanki i palmy, ale włożyły także wiele trudu w to, aby opracować piękne i oryginalne prezentacje.

Jak mówi Marta Gulgowska – przedstawicielka Organizatora przeglądu, nadesłane efekty pracy wprawiły w zachwyt oceniające je jury, które długo musiało się naradzać, by wybrać zwycięzców. Tym większa radość w Gminie Zblewo, bo Gospodynie z tutejszych Kół Gospodyń Wiejskich zostały docenione i nagrodzone. Główna nagroda przeglądu została przyznana Gospodyniom z Koła Gospodyń Wiejskich MODRAKI z Borzechowa, a III miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Bytoni. Ponadto przyznano także wyróżnienia: w kategorii „najciekawsza kompozycja palmy wielkanocnej” - Koło Gospodyń Wiejskich w Pinczynie, w kategorii „najbogatsza palma wielkanocna” - Koło Gospodyń Wiejskich w Karolewie, w kategorii „najpiękniejszy mazurek wielkanocny” - Koło Gospodyń Wiejskich w Białachowie,  w kategorii „najradośniejsza palma wielkanocna” - Koło Gospodyń Wiejskich w Jeziercach, a w kategorii „pisanka w wielu odsłonach” - Koło Gospodyń Wiejskich w Pałubinku.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy Gospodyniom, że mimo pandemii wciąż kultywują nasze tradycje i zwyczaje, dzieląc się tym pięknym dziedzictwem kulturowym z nami…

DLA NAS WSZYSTKIE ZASŁUGUJECIE NA I MIEJSCE! GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY!

 • konkurs
  KGW "MODRAKI" z Borzechowa (I miejsce)
 • konkurs
  KGW Bytonia (III miejsce)
 • konkurs
  KGW "MARGARETKI" z Karolewa (wyróżnienie)
 • konkurs
  KGW Pinczyn (wyróżnienie)
 • konkurs
  KGW Białachowo (wyróżnienie)
 • konkurs
  KGW Jezierce (wyróżnienie)
 • konkurs
  Przepiękne pisanki przygotowane przez KGW Pałubinek (wyróżnienie w Przeglądzie)

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne