Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Bardzo lubimy przekazywać Państwu takie wieści! Pozyskaliśmy bowiem kolejne dofinansowanie naszych gminnych inwestycji – prawie 1.5 mln zł!

MAMY TO! KOLEJNE ŚRODKI NA INWESTYCJE – NASZE!

Rozstrzygnięty został kolejny nabór w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Złożony przez Gminę Zblewo wniosek inwestycyjny na przebudowę ul. Gajowej (bocznej) w Pinczynie otrzymał dofinansowanie w wysokości 1 437 492 zł.

Ulica Gajowa zostanie przebudowana na ciąg pieszo jezdny o szerokości 5,5 m z wyodrębnionym w jezdni ciągiem pieszym z kostki o szerokości 1 m.  Jezdnia zostanie wykonana z betonu asfaltowego. Powstanie tu także sieć kanalizacji deszczowej.

Działamy szybko - bez zbędnej zwłoki, dlatego zaraz po świętach odbędzie się sesja nadzwyczajna Rady Gminy, na której przyznane nam z RFIL środki zostaną wprowadzone do budżetu. A po sesji  zostanie ogłoszony przetarg na roboty budowlane.

Wójt Artur Herold mówi wprost: „Bardzo się cieszę z każdej, pozyskanej złotówki! Oznacza to bowiem kolejne inwestycje podnoszące codzienną jakość życia naszych Mieszkańców. Na przebudowę ulicy Gajowej bocznej  czekaliśmy 10 lat. To strategiczna droga również dlatego, iż zapewniamy w ten sposób alternatywny, tak bardzo potrzebny dojazd do firmy DEKPOL i terenów inwestycyjnych. Chciałbym przypomnieć, iż w ciągu kilku ostatnich lat przebudowaliśmy dużą część dróg w Pinczynie – nie tylko Gajową i przylegające ulice. Konsekwentnie poprawiamy stan gminnej infrastruktury drogowej, nie zwalniamy inwestycyjnego tempa i działamy!” – cieszy się wójt i podkreśla, iż ulica Gajowa (boczna) zostanie przebudowana aż do skrzyżowania z ul. Nowodworską, którą Gmina właśnie zaczęła projektować. Projekt ul. Nowodworskiej wraz z odpowiednim pozwoleniem na budowę będzie gotowy w I kwartale 2022 r. Ulica Nowodworska zostanie dowiązana do nowo projektowanego przez PKP wiaduktu kolejowego oraz ronda w okolicach ul. Pałubińskiej i Nowodworskiej.

Są to więc naprawdę dobre wieści. A cieszymy się tym bardziej, iż Gmina Zblewo otrzymała środki we wszystkich trzech edycjach RFIL, które dotąd ogłoszono – tj. latem oraz w grudniu 2020 roku i teraz. Dwa ostatnie nabory miały charakter konkursowy – tym większa radość! Łącznie pozyskaliśmy w trzech naborach RFIL ponad 6,2 mln zł, w tym m.in. na budowę przedszkola w Zblewie (2 mln zł)  oraz na ul. Semlińską w Pinczynie (1 mln zł).

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne