Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2021”. Rozpoczynamy etap gminny konkursu – czekamy na zgłoszenia do 5 maja.

„Piękna Wieś Pomorska 2021”

To już 28. edycja Konkursu Piękna Wieś, którego organizatorem jest Województwo Pomorskie, a partnerami merytorycznymi i organizacyjnymi - urzędy gmin i starostwa powiatowe w województwie pomorskim.

Konkurs ma dwie kategorie. Wybierana będzie najpiękniejsza wieś oraz najpiękniejsza zagroda i to w trzech etapach - gminnym, powiatowym i wojewódzkim.

W kategorii „wieś” mogą brać udział wsie, w których nie mieści się siedziba gminy. Wyklucza się udział laureatów I miejsc zdobytych w finałach wojewódzkich w poprzednich 10 edycjach konkursu. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest złożenie do Urzędu Gminy w Zblewie (Biuro Podawcze) w terminie do 5 maja 2021 roku karty zgłoszenia podpisanej przez sołtysa wsi wraz z pisemnym opisem wsi (opis powinien odnosić się do kryteriów oceny wyszczególnionych w załączniku do regulaminu konkursu).

Natomiast w kategorii „zagroda” w konkursie mogą brać udział zagrody rolnicze, tj. wyłącznie siedliska czynnych gospodarstw rolnych, będące miejscem zamieszkania oraz pracy rolnika i jego rodziny, w tym gospodarstwa rolne prowadzące dodatkowo działalność agroturystyczną. Wyklucza się udział laureatów I miejsc zdobytych w finałach wojewódzkich w poprzednich 5 edycjach Konkursu oraz zagród, które nie spełniają wskazanej powyżej definicji zagrody rolniczej.  Również w tej kategorii warunkiem przystąpienia do konkursu jest złożenie do Urzędu Gminy w Zblewie (Biuro Podawcze) w terminie do 5 maja 2021 roku karty zgłoszenia podpisanej przez właściciela/właścicieli zagrody wraz z pisemnym opisem zagrody (opis powinien odnosić się do kryteriów oceny wyszczególnionych w załączniku do regulaminu konkursu).

Ogłoszenie o konkursie, regulamin wraz z załącznikami oraz formularze zgłoszenia dostępne są w serwisie pomorskie.eu oraz poniżej strony. Serdecznie zapraszamy do udziału i przypominamy, iż Gmina Zblewo w ostatnich latach odniosła w tym konkursie wielkie sukcesy: w 2017 roku Mały Bukowiec zajął II miejsce w finale konkursu, a w 2020 roku Borzechowo zostało laureatem I nagrody. Trzymamy kciuki za ten rok!

  • piekna wieś
    Rok 2017: II miejsce w finale konkursu dla Małego Bukowca
  • piekna wieś
    Rok 2020: Borzechowo laureatem nagrody głównej konkursu

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne