Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

WIELKOPOSTNA JAŁMUŻNA MISYJNA

W III niedzielę Wielkiego Postu zakończyliśmy zbiórkę ręczników dla misyjnych szpitali w Afryce prowadzonych przez werbistów. Zebraliśmy 299 ręczników, dodatkowo ktoś ofiarował pościel i kocyk. Serdeczne Bóg zapłać za wielkie serce i misyjnego ducha!

Ręczniki do transportu przygotował Patryk Lazarowski, pakując je do niebieskich worków. We wtorek (9 marca) wraz z Adamem Piątkowskim udałem się do Pieniężna k. Braniewa, Misyjnego Serca Polski, do księży werbistów z darami. Towarzyszyła nam przez cały dzień wspaniała pogoda. Oprócz ręczników zawieźliśmy także 6,20 kg kluczy oraz karton (po obuwiu) wypełniony kolorowymi znaczkami pocztowymi wyciętymi z kopert.

Po przyjeździe do Pieniężna udaliśmy się Referatu Misyjnego Ks. Werbistów gdzie zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci, ugoszczeni, obdarowani materiałami misyjnymi. Przyjechaliśmy w najlepszym terminie, bo właśnie trwa pakowanie kontenera, który za tydzień zostanie dostarczony do portu i po ok. miesiącu dopłynie do Togo. Stamtąd różnorodne produkty dystrybuowane będą na poszczególne stacje misyjne. Jak informowała nas siostra zakonna, pracująca w referacie, już zapakowano figury Serca Jezusowego, Matki Bożej, witraże dla nowego kościoła, różańce, środki higieny… i już pewnie zapakowano ręczniki ze zblewskiej parafii.

Zapraszam do dalszej misyjnej aktywności! Nieustannie trwa zbiórka kluczy, znaczków pocztowych wyciętych z kopert. Znaczki wycięte z kopert są sprzedawane do Niemiec. Niedawno referat misyjny sprzedał , uwaga, 3 tony znaczków !!! Znaczki kolekcjonerskie z klaserów sprzedawane są filatelistom, po wcześniejszej wycenie przez znawcę.

W przyszłorocznym W. Poście przeprowadzimy zbiórkę prześcieradeł również dla misyjnych szpitali. Tam jest upalnie i prześcieradła służą również jako kołdry, więc potrzebne są prześcieradła klasyczne, a nie naciągane na materac.

Kto się dzieli ten zyskuje …

(ks. proboszcz Zenon Górecki)

  • post
  • post

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne