Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Mamy dobre wieści dotyczące budowy nowego przedszkola w Zblewie. W piątek 5 marca Gmina Zblewo ogłosiła przetarg na II etap budowy przedszkola. A to nie wszystko!

„LEŚNA PRZYGODA”: PRZETARG – OGŁOSZONY!

Zakres II etapu budowy przedszkola obejmie pełne uzbrojenie terenu (w tym m.in. budowę instalacji gazu i instalacji teletechnicznej) oraz budowę budynku przedszkola. Nowo powstały budynek będzie jednokondygnacyjny, murowany w technologii tradycyjnej. W zakres prac budowalnych wchodzą m.in. postawienie ścian zewnętrznych, wewnętrznych i działowych, kompleksowa izolacja, wykonanie stolarki okiennej i drzwiowej, wykończenie zewnętrzne, wykonanie instalacji wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, centralnego ogrzewania z kotłownią wyposażoną w kocioł na gaz. oraz instalacji elektrycznej, a także zagospodarowanie terenu i montaż wyposażenia kuchni. Kolejny przetarg będzie dotyczył wyposażenia sal przedszkolnych i klubu dziecięcego.

A to nie koniec dobrych wiadomości. Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich podpisał bowiem właśnie umowy w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nas dziećmi w wieku do lat 3, "Maluch +" 2021.  Z dofinansowania skorzystają cztery gminy z Pomorskiego, w tym Gmina Zblewo, która otrzyma 810 tys. zł na utworzenie 27 nowych miejsc opieki nad dziećmi w wieku do trzech lat. Klub Dziecięcy powstanie w nowym przedszkolu w Zblewie. Przypomnijmy, iż będzie to już drugi w naszej gminie taki klub w ciągu ostatnich 2 lat. Cieszymy się, bo tym samym nie tylko zapewniamy opiekę najmłodszym dzieciom, ale także aktywnie wspieramy młodych rodziców w powrocie na rynek pracy.

 

  • przedszkole
  • przedszkole
  • przedszkole
  • przedszkole
  • przedszkole

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne