Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

W Zblewie powstaje nowoczesne i piękne przedszkole. Fundamenty już stoją, dobrze zabezpieczone przed zimą. Tymczasem trwają dalsze prace koncepcyjne, bo to przedszkole będzie naprawdę wyjątkowe!

PRZEDSZKOLE W ZBLEWIE BĘDZIE JAK Z BAJKI!

W Urzędzie Gminy w Zblewie trwają przygotowania do ogłoszenia jednego z najważniejszych przetargów w tym roku. Oczywiście chodzi o budowę nowego przedszkola w Zblewie. Przypomnijmy, że dzięki ubiegłorocznemu wsparciu z rezerwy Premiera udało się rozpocząć budowę i ukończyć fundamenty obiektu. 

W tej chwili trwają intensywne prace związane z profesjonalną aranżacją wnętrz obiektu. Czuwa nad tym firma CGL Radosława Czerniejewskiego z Gdyni. Jest to ta sama firma, która wcześniej wykonała aranżację przedszkola w Pinczynie. „Stawiamy w Zblewie na pełen profesjonalizm, bardzo zależy nam na wysokiej jakości zaprojektowania i wykonania nawet najdrobniejszych  szczegółów w naszym nowym przedszkolu. Czekaliśmy na tę inwestycję tak wiele lat, dlatego teraz musimy zadbać o to, by spełniła ona wszystkie oczekiwania i najwyższe standardy. Stąd tak liczne konsultacje, uzgodnienia i spotkania robocze z szerokim udziałem przedstawicieli społeczności naszego Przedszkola Gminnego w Zblewie…” – mówi wójt Artur Herold, który osobiście sprawuje pieczę nad tą inwestycją.

 W I etapie prac,  Inwestor czyli Gmina Zblewo wspólnie z dyrektor przedszkola Beatą Cyrson oraz przedstawicielkami Rady Rodziców wybrała - jedną z czterech zaproponowanych przez projektantów -  nazwę przedszkola. Kolejny etap prac aranżacyjnych (który właśnie trwa) polega na modelowaniu wnętrz nowego przedszkola, dostosowanych do wybranej nazwy i motywu przewodniego.  

Wszyscy wiemy, jak piękne przedszkole powstało w 2019 roku w Pinczynie. Jego nazwa -  „Zielona Łąka” ujmuje w sobie charakter całego obiektu, od jego aranżacji aż po lokalizację. A jak będzie w Zblewie? Wiemy już! Przedszkole w Zblewie będzie nosiło nazwę – „Leśna Przygoda”. Skąd ta nazwa? „Stawiamy na ekologię, przyjazne środowisko i naturalne materiały. Podkreślamy nasze piękne, przyrodnicze położenie na skraju Borów Tucholskich, jak i atrakcyjną, naprawdę wyjątkową lokalizację przedszkola. Jest tam zieleń, przestrzeń, bezpieczeństwo... Wystrój, materiały, kolorystyka, a nawet nazwy grup przedszkolnych – wszystko to będzie miało wspólny mianownik. Nazwa „Leśna Przygoda” ma same pozytywne skojarzenia i takie będzie całe przedszkole. Już dzisiaj możemy śmiało powiedzieć, że zblewskie przedszkole będzie jednym z najpiękniejszych obiektów tego typu w nie tylko w województwie pomorskim, ale i w kraju” – nie kryje wójt.

  • przedszkole
  • przedszkole
  • przedszkole
  • przedszkole
  • przedszkole
  • przedszkole
  • przedszkole
  • przedszkole

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne