Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Czy wiecie, że dzisiaj w Tłusty Czwartek do naszych zblewskich piekarni i cukierni ściągają rzesze pączkowych fanów z całego regionu? Tak – Gmina Zblewo słynie z pączków i chętnie się nimi dzielimy, bo pączki ze Zblewa można kupić na całym Kociewiu. Koniecznie skosztujcie!

ZAPRASZAMY DO ZBLEWA NA PĄCZKI TAK PYSZNE, ŻE AŻ SŁÓW NAM BRAK!

Każdy region dumny jest z tego co lokalne, swoje, najlepsze. My również! Dlatego zapraszamy do Zblewa na nasze, zblewskie pączki. A wybór jest ogromny – u nas każdy znajdzie coś dla siebie!

Rano zajrzeliśmy do naszych zblewskich cukierni, w których dzisiaj od samego rana smażone i pieczone są prawdziwe góry pączków. W cukierniach KROPEK półki aż uginają się od blach pełnych smakowitych, pachnących pączków (z 9 różnymi nadzieniami!), apetycznych faworków i rumianych chruścików! Są też kulki twarogowe, idealne na dzisiejszy dzień. Jest więc w czym wybierać, a każdy miłośnik Tłustego Czwartku poczuje się tu jak w prawdziwym raju. Pączków dziś nie zabraknie, półki zapełniają się co chwilę nowymi dostawami. Dodajmy, iż nasza Cukiernia Piekarnia Kropek jest jedną z największych na Pomorzu i ma swoje cukiernie w całym regionie, zapraszamy więc na pączki od Kropka!

A teraz zajrzyjmy do kolejnej, zblewskiej piekarni, bo to miejsce wyjątkowe i to od ponad 100 lat!

Przy ul. Głównej w Zblewie od 1920 roku działa rodzinna piekarnia państwa Konewków. Dzisiaj,  przed piekarnią od samego rana kolejka łasuchów jak za starych czasów! I wszyscy stoją cierpliwie, bo każdy wie, że oj warto poczekać! Tu pączki smażone są wg tradycyjnej receptury i z naturalnych, najlepszych składników. I tak jest tu od pokoleń, a rzemieślnicza praca piekarzy sprawia, że pączki z tej piekarni naprawdę smakują jak u babci! I zapewne dlatego zjeżdżają tu smakosze z całego regionu – nie tylko w Tłusty Czwartek. Dzisiaj od świtu w piekarni praca wre na całego, a co chwilę kolejne blachy ciepłych pączków trafiają do sprzedaży. I równie błyskawicznie znikają! I tak będzie przez cały dzień. Pączki jak malowane, cieplutkie, z cudowną skórką pomarańczową (lub bez - jak kto woli) – z Piekarni Konewka polecają się na Tłusty Czwartek! Je również możecie znaleźć w wielu partnerskich sklepach w regionie.

Jesteśmy dumni z naszych zblewskich pączków!
Zapraszamy do Zblewa na Tłusty Czwartek!

#wspierajnaszych!

  • kropek
    U KROPKA półki aż uginają się od pączków (9 smaków!), faworków i chruścików
  • pączki
  • konewka
    Pączki z Piekarni Konewka w Zblewie - jak malowane, ze skórką pomarańczową lub bez, jak kto woli!
  • konewka
  • konewka

Zapraszamy do Zblewa na Tłusty Czwartek!
#wspierajnaszych!

SMACZNEGO!

  • zapraszamy

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne