Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Zakończyła się nasza specjalna aukcja Gminy Zblewo dla małego Olka Lewandowskiego z Czarnej Wody. Wynik licytacji przerósł nasze najśmielsze oczekiwania – na konto Olka trafiło bowiem 10 tysięcy zł!

GMINA ZBLEWO DLA OLUSIA: AUKCJA ZA 10 TYSIĘCY ZŁ!

Postawiliśmy na to, co nasze, swojskie, kociewskie i najlepsze – a jest tego wiele! W aukcję dla Olusia włączyło się bardzo liczne grono Mieszkańców i Darczyńców, dzięki czemu nasza aukcja była naprawdę bardzo atrakcyjna. Przypomnijmy, iż przedmiotem licytacji był weekendowy pobyt w gminie Zblewo z pełnym programem zwiedzania. A na zwycięzcę czekał m.in. pobyt w komfortowym Słomianym Domku w Borzechowie, zwiedzanie Wirt, wizyta w winnicy w Miradowie oraz w browarze Czarna Owca w Semlinie, a także spacer po przepięknych, lawendowych polach w Radziejewie. Będą też warsztaty kulinarne z KGW MODRAKI z Borzechowa, nauka polki kociewskiej z zespołem Kociewska Familija z Pinczyna oraz trening na siłowni z wójtem.

A to nie wszystko, bo Gmina Zblewo zaoferowała w tej aukcji naprawdę wszystko, co lokalne i najlepsze! W programie pobytu jest także m.in. „spacer w chmurach” ze strażakami, spacer wodny po Jeziorze Borzechowskim Wielkim, wycieczka rowerowa z Morsami Zblewo i spotkanie z zielarką Reginą Umerską. Czeka też prawdziwa gratka: spotkanie z sokolnikami i ich skrzydlatymi przyjaciółmi. Będą też prezenty – m.in. wspaniały tort na powitanie i kolacja w Twardym Dole. W aukcję włączył się też Środowiskowy Dom Samopomocy z Kleszczewa Kościerskiego, który przygotuje rękodzieło – napis „MIŁOŚĆ”, bo przecież to słowo łączy wszystkich, którzy od wielu miesięcy angażują się w pomoc dla Olusia.

Po kilku dniach licytacji aukcja zakończyła się pełnym emocji finałem, w którym wzięły udział dwie panie: Ania Zambrzycka z Warszawy oraz Daria Belicka ze Zblewa. Obie Panie okazały ogromne serce i obie wygrały, bo dzięki zaangażowaniu Darczyńców zorganizowano bliźniaczą nagrodę dla laureatki drugiego miejsca tej aukcji. Dzięki temu na konto Olka trafiła podwójna kwota – aż 8 tysięcy zł! A to nie koniec, bo jedna z osób licytujących – Grzegorz Rytlewski z Gdańska – zwiększył pulę o kolejne 2 tysiące w zamian za zwiedzanie gminy Zblewo wg prawdziwie kociewskiego programu zaproponowanego przez organizatorów aukcji. Tym samym ze specjalnej aukcji Gminy Zblewo dla Olusia na konto chłopca trafiło ostatecznie aż 10 tysięcy zł! Dziękujemy!

Zblewska aukcja połączyła wszystkich Mieszkańców – od samorządowców na czele z wójtem, po leśników, przedsiębiorców, społeczników i sportowców – a także Licytujących i to z całego kraju. Artur Herold – inicjator aukcji dla Olka - nie kryje wdzięczności za tak wielką integrację i solidarność. „Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagają i to nie od dzisiaj, jak i tym, którzy przyłączyli się do tej aukcji. To dzieło ponad podziałami, dla dobra Olka, któremu już tak niewiele brakuje do osiągnięcia upragnionego celu. Nasza zblewska aukcja dowiodła po raz kolejny, że działając razem możemy osiągnąć dużo dobrego. Już cieszę się na wspólny trening ze zwycięzcami aukcji i mam nadzieję, że pobyt u nas będą wspominać jak najmilej, a Olek otrzyma wkrótce upragniony lek” – mówi wójt i apeluje jednocześnie o korzystanie z możliwości przekazania 1% podatku, szczególnie na cele związane z Mieszkańcami Gminy Zblewo i Kociewia. „Bądźmy wrażliwi i pomocni, nie zapominajmy o tych, którzy potrzebują naszej pomocy. W naszej gminie nie brakuje takich osób. Pomagajmy!”  – apeluje wójt.

Gmina Zblewo dziękuje wspaniałym Darczyńcom, którzy włączyli się w aukcję dla Olka. A są to: Słomiany Domek i Alicja Jasińska, Nadleśnictwo Kaliska / Arboretum Wirty, Lawendatodobro z Radziejewa, Agroturystyka i Winnica "Pod Orzechem z Miradowa", Browar Czarna Owca z Semlina, zespół Kociewska Familija z Pinczyna, KGW MODRAKI z Borzechowa oraz Sołtys Borzechowa, Krzysztof Połom i Dastin Sobiechowski,   Ośrodek Wypoczynkowy "Jeziornik", Gospodarstwo Ekologiczne R.M Umerscy, Morsy Zblewo,  Ośrodek Wypoczynkowy Twardy Dół, Środowiskowy Dom Samopomocy Gminy Zblewo w Kleszczewie Kościerskim, grupa sokolników „Sokolnictwo Użytkowe”, Myjnia Bezdotykowa Kondysiak ze Zblewa, Kropek Piekarnia Cukiernia i Kropek Akademia oraz Lokalna Organizacja Turystyczna Kociewie, która nagrodziła zwycięzców aukcji pakietami wydawniczymi o Kociewiu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!

  • aukcja

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne