Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

PODZIĘKOWANIA

Dwie rzeczy, które najtrudniej powiedzieć?
Cześć – po raz pierwszy,
Do widzenia – po raz ostatni.

26 stycznia 2021 roku pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej w Kleszczewie Kościerskim i zaproszeni goście pożegnali odchodzącą na emeryturę wieloletnią nauczycielkę języka polskiego w tej szkole – Panią Marzennę Dąbrowską. Z uwagi na panującą pandemię, przedstawiciele uczniów spotkali się ze swoją nauczycielką innego dnia, 29 stycznia.

Podziękowania w imieniu społeczności szkolnej złożyła dyrektor placówki, Iwona Wysmułek – Śliwa, a także z ramienia wójta gminy Zblewo, Artura Herold - kierownik CUW w Zblewie, Marek Mischke, który wcześniej pełnił funkcję dyrektora w naszej szkole. Wzruszające chwile uświetniła piosenka autorstwa Hanny Jankowskiej, podsumowująca całą karierę jubilatki.

Gdy Marzenka w świat odchodzi,
serca nasze z bólu drżą.
Przy Niej wciąż jesteśmy młodzi,
dni piękniejsze zwykle są.
Wszystkich chętnie wysłuchała,
i zranionych, smutnych, złych.
Dobrych rad nam udzielała.
Zawsze mało właśnie tych.

Już uczniowie mówią sobie
i w ukryciu ronią łzy,
Kto o życiu nam opowie?
No kto piękniej jak nie Ty?
Gramatyka i lektury
i autorzy wielkich dzieł,
niech nam teraz powie Który,
co te będzie działo się?

Twoja dobroć, serce wielkie,
wciąż otwarte na nasz los,
nasze troski, smutki wszelkie.
Bierzesz z Sobą wielki trzos.
Tęsknić wciąż będziemy pewnie
i wspomnienia sobie snuć,
te radosne i te rzewne...
Zostań z nami, do nas wróć!!!

Cóż mogą wyrazić słowa? Tak wiele i jednocześnie tak mało. Ale właśnie to słowa były tworzywem, nad którym pracowała Pani Marzenna w czasie lekcji przez niemal 40 lat. Swoją pasją, zaangażowaniem porywała uczniów, zachęcała do przekraczania własnych barier. Dzięki Jej trosce uczniowie mogli rozwijać talenty, realizować hobby, uczestniczyć w różnych projektach i przedsięwzięciach. Była też wychowawcą, który dostrzegał i doceniał swoich uczniów, kształtował umysły i charaktery. Wielu absolwentów naszej szkoły zaczynało przygodę z nauką pod Jej opieką, ucząc się obowiązkowości, solidności, pewności siebie i przyjaznych relacji z rówieśnikami. Dziękujemy za trud włożony w wychowanie kolejnych pokoleń uczniów, za zaufanie, którym Pani ich obdarzała, za każde dobre słowo, otwarte serce i wyrozumiałość!

Pani Marzenna to także serdeczna i szczera koleżanka. Tytan pracy, osoba o wielu osiągnięciach zawodowych. Swoją ogromną wiedzą chętnie dzieliła się z młodszymi nauczycielami, w myśl słów patrona naszej szkoły, świętego Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Za wszystkie miłe słowa, rady, zachęty, za dobroć i życzliwość z całego serca dziękujemy! Dziękujemy Pani za wspólną pracę, za wieloletni trud, za zapisanie w historii naszej szkoły najbardziej wartościowych kart.

Są w życiu chwile, które coś ważnego rozpoczynają lub coś kończą. Przejście na emeryturę to koniec tu i teraz, ale jednocześnie początek Nowego – życzymy realizacji wszystkich marzeń, planów i zamierzeń, na które brakowało czasu w codziennym natłoku pracy zawodowej, a bogactwo doświadczeń, Pani aktywność i pomysłowość niech nadal służą lokalnym społecznościom. Życzymy także, aby każdy nadchodzący dzień obdarzał Panią zdrowiem i radością, był czasem odpoczynku i spotkań z najbliższymi.

Do widzenia!

w imieniu społeczności szkolnej PSP w Kleszczewie Kościerskim:
Monika Glaner

 

  • pani Marzenna
  • pani Marzenna

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne