Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

W naszej gminie zawiązała się niedawno nieformalna grupa aktywnych pasjonatów-sportowców, którzy spędzają wspólnie czas podejmując liczne aktywności. Ostatnio w lasach niedaleko Cisa grupa zorganizowała „Leśny Trening”. Zapraszamy na relację Ewy Ossowskiej, która koordynowała to wydarzenie.

 „LEŚNY TRENING" W ZBLEWSKICH LASACH

„Lasy są jak ludzie i aby je poznać należy z nimi przebywać. Jeśli chcemy się zaprzyjaźnić z lasem, należy mu składać częste i pełne szacunku wizyty o różnych porach; o poranku, w południe i wieczorem, wiosną, latem, jesienią i zimą" -  pisał John Foster.

I właśnie tak korzysta z dobrodziejstw lasu nasza mała grupka aktywnych ludzi. Idziemy w las, nad morze, jeziora, gdy świeci słońce, gdy pada deszcz, śnieg, gdy wieje wiatr. Podejmujemy aktywność fizyczną, która jest tak niezbędna w dobie pandemii, na dowolnie wybranym przez siebie dystansie.

Kilka tygodni temu zrealizowaliśmy plan treningowy, pokonując  w wirtualnej aktywności fizycznej - idąc czy biegnąc - 164 km Szlakiem Orlich Gniazd.

Bierzemy także udział w zorganizowanych imprezach z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego czyli z zachowaniem niezbędnego dystansu i w maseczkach.  Nasza grupka aktywnych ludzi poznała już m.in. „Tajemnice Bursztynowego Szlaku”, pokonując 10 km wzdłuż plaży i zdobyła uprawnienia  „Poławiacza bursztynu" z Morza Bałtyckiego na sezon 2021 w Mikoszewie. Stworzyliśmy tam naprawdę fantastyczną atmosferę. Na naszych twarzach pojawił się blask i radość z zaliczonej trasy.

Pomysłodawcą tych treningów jest Ryszard Walendziak, organizator wielu imprez sportowo- rekreacyjnych, który zawitał w styczniu i do nas. A co z tego wynikło? Wspaniałe wydarzenie sportowe – „Trening Leśny" w naszej gminie Zblewo, w organizację którego chętnie się włączyliśmy i zadbaliśmy o to, by każdy ze sportowców poczuł się u nas dobrze. Przepiękne medale, które otrzymaliśmy po podjęciu tej aktywności fizycznej, przyciągnęły do nas około 60 śmiałków z różnych zakątków Polski - z Gdyni , Gdańska, Kwidzynia, Elbląga, Grudziądza a także z naszej Gminy Zblewo. Pokonaliśmy trasę na dowolnie wybranym przez siebie dystansie. Nikt nie przestraszył się warunków pogodowych, pomimo że był deszcz, lód, deszcz, lód i zimno. Nikt nie zbłądził, bowiem świetnie oznakowane trasy znakomicie zaprowadziły nas do celu. Niech słowa wypowiedziane przez uczestników będą  podsumowaniem tego wydarzenia: „ Lasy macie piękne, było cudownie, na pewno powrócimy tutaj latem…”.

Podsumowując, zachowamy w sercach dobre wspomnienia i słowa , które pojawiły się na naszych zdobytych medalach: „Natura uspokaja, pozwala przemyśleć na czym tak naprawdę polega życie…"

Szczególne podziękowania kierujemy do wójta Gminy Zblewo Artura Herold i Nadleśniczego Nadleśnictwa Kaliska Andrzeja Przewłockiego, którzy wsparli organizację naszego treningu.

W sprawne przygotowanie tego wydarzenia całym sercem zaangażowało się wiele osób, a wśród nich są m.in. Katarzyna i Witold Kasprzyccy oraz Marek Szweda, którym dziękuję za ich nieocenioną pomoc.

(Ewa Ossowska)

  • podziękowania
  • medale
  • medale
  • medale
  • grupa
  • grupa

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne