Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Szanowni Państwo,

Inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Starogardzie Gdańskim zaprasza płatników składek zainteresowanych wsparciem udzielanym przez ZUS w ramach Tarczy Antykryzysowej 6.0 na bezpłatne szkolenie online.

Szkolenie zatytułowane „Tarcza antykryzysowa 6.0 – wsparcie z ZUS” skierowane jest do płatników składek zainteresowanych wsparciem w ramach Tarczy Antykryzysowej 6.0. Rozpocznie się ono 25 stycznia 2021 r. o godzinie 10.00 , a potrwa ok. 2 godzin.

W ramach Tarczy Antykryzysowej 6.0 przedsiębiorcy z branż oznaczonych ponad 40 kodami PKD uzyskali prawo do zwolnienia ze składek za listopad. Ulga ta dotyczy m.in. handlu, gastronomii, pozaszkolnych form edukacji, obiektów kultury i sportu, czy fizjoterapeutów. Jednym z warunków jest spadek przychodu o co najmniej 40% w listopadzie 2020 r. w porównaniu do listopada 2019 r. Przedsiębiorcy mogą składać wnioski do końca stycznia 2021 r.

Ponadto więcej przedsiębiorców może skorzystać z dodatkowego świadczenia postojowego. Hotele i podobne obiekty zakwaterowania, organizatorzy turystyki i obiekty sportowe mogą otrzymać dodatkowe postojowe nawet trzy razy. Warunkiem pierwszej wypłaty jest spadek przychodu o co najmniej 75%.  ZUS przyjmuje też wnioski o postojowe od kolejnych niemal 40 grup przedsiębiorców, według kodów PKD działalności wymienionego w ustawie. Dodatkowe postojowe będzie im przysługiwało jeden raz. Warunkiem wypłaty jest spadek przychodu w październiku lub listopadzie o co najmniej 40% w stosunku do analogicznego miesiąca sprzed roku.

Zapisy przyjmujemy mailowo pod adresem: barbara.grunt@zus.pl. W zgłoszeniu prosimy wskazać: adres mailowy, na który wyślemy link do szkolenia, datę i temat webinarium, planowaną liczbę uczestników, telefonu do kontaktowy. W dniu spotkania na wskazany adres mailowy wyślemy link do wydarzenia. Webinarium odbędzie się na platformie za pośrednictwem Cisco Webex Meeting.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa pomorskiego
Krzysztof Cieszyński

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne