Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Bezpieczne ferie. Policjanci przypominają podstawowe zasady bezpieczeństwa!

Za nami już połowa tegorocznych ferii, którym towarzyszy prawdziwa, zimowa aura ze śniegiem, co zdecydowanie sprzyja aktywnemu wypoczynkowi na dworze. Niestety ze względu na panującą sytuację epidemiczną związaną z COVID-19 większość młodych ludzi spędzi je w domu. Aby wypoczynek ten mógł być bezpieczny, policjanci apelują, aby rodzice porozmawiali ze swoim dziećmi na temat mogących wystąpić w tym czasie zagrożeń.

Sytuacja epidemiczna związana z Covid-19 sprawiła, że tegoroczne ferie spędzamy w miejscu zamieszkania. Rekomenduje się, aby w czasie zimowego wypoczynku uczniowie pozostali w domach, należy bowiem ograniczać zwiększoną mobilność w tym okresie, przez co zmniejszy się ryzyko rozprzestrzeniania koronawirusa.

Policjanci apelują do rodziców, aby zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo swoich pociech, szczególnie gdy same pozostają w domu. Rozmawiajmy z dziećmi, wskazując im formy bezpiecznego wypoczynku. Przypominajmy naszym pociechom, aby podczas nieobecności rodziców w domu zawsze zamykały drzwi od wewnątrz i nie otwierały ich żadnej obcej osobie. Przestrzegajmy przed rozmowami z obcymi osobami. Przypominajmy o tym, aby nie przyjmować od nieznajomych żadnych posiłków oraz nie wsiadać do ich samochodów. Warto również przestrzec swoje pociechy, aby nie opowiadały innym o zasobach finansowych i majątku rodziców oraz nie informowały o miejscu zamieszkania.
Wytłumaczmy im, że dla ich bezpieczeństwa chcemy znać miejsca, w których bawią się poza domem. Poprośmy ich o to, aby nie rzucali śnieżkami w okna, pieszych czy samochody. Aby bawili się w miejscach bezpiecznych i do tego celu przeznaczonych.
Szczególnie należy przestrzec dzieci, aby nie wchodziły na zamarznięte rzeki, stawy czy jeziora, bo nigdy nie ma gwarancji, że płyta lodowa jest wystarczająco gruba na całej powierzchni.

Nadejście prawdziwej zimy nieco osłodziło dzieciom ten trudny czas. Policjanci apelują jednak, by pamiętać o zasadach, które pomogą spędzić bezpiecznie tegoroczne ferie.

KPP w Starogardzie Gdańskim

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne