Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

W sołectwie Jezierce – zmiany. Wieloletnia sołtys Maria Duraj-Rode zrezygnowała z pełnionej funkcji. Nowym sołtysem został Andrzej Ryczek, dotychczasowy członek Rady Sołeckiej, znany z dużego zaangażowania i aktywności.

POŻEGNANIE SOŁTYS MARII DURAJ-RODE
ANDRZEJ RYCZEK – NOWYM SOŁTYSEM JEZIERC

Pani Maria pełniła funkcję sołtysa nieprzerwanie od 14 lat. Była sołtysem bardzo konkretnym, zaangażowanym, dbającym o interesy swojego sołectwa. Zawsze uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona do wszystkich, chętna do współpracy ze wszystkimi środowiskami. Zaangażowana w KGW Jezierce, inicjatorka wielu wydarzeń w Jeziercach.

Niestety, z przyczyn osobistych zrezygnowała ostatnio z funkcji sołtysa i społecznej działalności. „To nie była łatwa decyzja, ale dla każdego z nas zdrowie jest najważniejsze. W tej chwili muszę o nie zadbać w sposób szczególny. A według mnie, jak się coś robi to na 100 procent, a nie na pół gwizdka. Być sołtysem tylko po to, aby mieć taki tytuł i tabliczkę „sołtys” przed domem, to mija się z celem. Dlatego, wiedząc że nie będę mogła teraz poświęcić tak wiele czasu i sił na działalność społeczną, z żalem – odchodzę z tej funkcji… Dla dobra Mieszkańców i naszego sołectwa, które potrzebuje aktywnego, zaangażowanego sołtysa” – mówi pani Maria. Swoją decyzję wytłumaczyła najbliższym współpracownikom, którym trudno było się z tym pogodzić.

Podczas zebrania wiejskiego (2 września) nowym sołtysem został jednogłośnie wybrany Andrzej Ryczek, a w jego miejsce w Radzie Sołeckiej weszła pani Maria. „Cieszę się, to będzie dobry sołtys, a my wszyscy będziemy go wspierać. Korzystając z okazji chciałabym podziękować za te lata mojego sołtysowania. Dziękuję wszystkim mieszkańcom sołectwa Jezierce, szczególnie tym, którzy się angażowali w życie naszego sołectwa, a także Radzie Sołeckiej. Była to dla nie wielka radość i wielka duma pełnić funkcję naszego sołtysa. Dziękuję za wszystko…” – mówi M.Duraj-Rode. Mieszkańcy z kolei podziękowali pani Marii brawami i wielkim bukietem róż. Nie brakowało wzruszeń i wspomnień.

Pani sołtys dziękujemy za 14 lat pracy, w której tak wiele było prawdziwej pasji i serca. Życzymy dużo zdrowia i sił, a nowemu sołtysowi – powodzenia w nowej roli i wielu, wielu sukcesów! A że pan Andrzej ma bogate doświadczenie w pracy na rzecz naszej społeczności, z pewnością te życzenia się spełnią.

  • JEZIERCE
  • JEZIERCE
  • JEZIERCE
  • JEZIERCE
  • JEZIERCE

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne