Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Od kilku tygodni w gminie Zblewo trwa kurs komputerowy dla seniorów 65+. I choć seniorzy dopiero zaczynają swoją przygodę z komputerem, są pełni entuzjazmu i angażują się całym sercem!

 E-SENIOR W SIECI

Zajęcia komputerowe dla seniorów prowadzone są w Zblewie, Pinczynie i w Borzechowie. Łącznie świat komputerów poznaje około 40 seniorów w wieku od 65 lat do 89 lat.  Najstarszym uczestnikiem zajęć jest pan Henryk z Pinczyna, który radzi sobie wyśmienicie! Większość osób nie miała nigdy kontaktu z komputerem, więc uczy się obsługi komputera i internetu od podstaw.

Jak zapewnia trener kompetencji cyfrowych – Natalia Jędrzejczyk, kursanci spisują się na piątkę z plusem, są zainteresowani i zaangażowani, bardzo się starają. Obecnie uczą się obsługi konta pocztowego. I pięknie udowadniają, że nie wiek się liczy, a przede wszystkim chęci i motywacja.

Już wkrótce seniorzy nauczą się także m.in. wyszukiwania potrzebnych informacji w internecie (np. szukania hoteli i wycieczek), kupowania biletów przez internet do kina, teatru czy opery. „Będziemy także uczyć się bezpiecznych zakupów przez internet oraz płacenia rachunków, obsługa Google maps i wiele, wiele innych ciekawych rzeczy. Przerabiamy to, na co uczestnicy mają zapotrzebowanie i chęć nauki. Duże zainteresowanie seniorów kursem świadczy o zapotrzebowaniu dokształcania się w tej dziedzinie” – mówi koordynator projektu Agnieszka Wójcik.

A sami seniorzy nie kryją, że kurs to nie tylko ciekawe spędzanie wolnego czasu, ale przede wszystkim – nabycie nowych, tak bardzo dziś potrzebnych umiejętności. „ Dzisiaj wszystko dzieje się w sieci. Jeśli nie potrafimy się w tym świecie wirtualnym poruszać, mamy ograniczony i utrudniony kontakt ze światem realnym. Dlatego – żeby iść do przodu i poradzić sobie w życiu – musimy nauczyć się życia w sieci. Tym bardziej teraz, w czasie pandemii. Nie zawsze wnuki są na miejscu, by pomóc! …” – śmieją się seniorzy, którzy są pełni zapału i z ciekawością czekają na każde, kolejne zajęcia.  A odbywają się one od początku lipca nawet dwa razy w tygodniu. Zakończenie kursu planowane jest na koniec września. Po ukończeniu warsztatów seniorzy otrzymają tablety, które pozwolą im wykorzystać wszystkie nabyte umiejętności w codziennym życiu. Seniorzy dostaną też budżet pieniężny, by zorganizować sobie grupową wycieczkę

Dodajmy, iż kurs komputerowy realizowany jest w ramach programu Polska Cyfrowa. Organizatorem kursu jest fundacja MEW@ oraz Fundacja Partycypacji Społecznej dla osób 65+.

 • kurs
  Grupa kursantów ze Zblewa
 • kurs
  Kursanci z Borzechowa
 • kurs
  Grupa przyszłych komputerowców z Pinczyna
 • kurs
  Druga grupa kursantów z Pinczyna

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne