Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Ksiądz kanonik dr Edward Kampen, proboszcz parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Kleszczewie Kościerskim przechodzi na emeryturę.

KSIĄDZ PROBOSZCZ IDZIE NA EMERYTURĘ

Ksiądz E. Kampen był proboszczem kleszczewskiej parafii przez 32 lata. Parafianie żegnają Go więc z nieskrywanym żalem. „ Wszyscy pamiętamy, że przejmując naszą parafię, ksiądz Proboszcz dokończył budowę plebanii i domu parafialnego. To Jego dzieło.  Nasz proboszcz jest i był znakomitym gospodarzem parafii. Wystarczy spojrzeć na kościół, tereny przykościelne czy cmentarz parafialny. Wszędzie wzorcowy ład i porządek. I wszystko ksiądz Proboszcz robił sam, nigdy nie chował się przed pracą, tylko zakasywał rękawy i działał. Nasz kościół zyskał dzięki niemu nowe ogrzewanie, był zawsze pięknie odmalowany, a przy cmentarzu powstał skwerek z zielenią. Wszystko zadbane, można być tylko dumnym z takiego dzieła…” – mówi sołtys Kleszczewa Marian Reszka i podkreśla, iż Proboszcz był i jest nie tylko dobrym kapłanem, ale i aktywnym społecznikiem. Od ponad 20 lat aktywnie działa w Radzie Sołeckiej, służąc dobrą radą i nowymi pomysłami. „Nasz Proboszcz ponad 20 lat temu wprowadził piękną tradycję, którą do dziś pielęgnujemy. To właśnie jego inicjatywą jest coroczna akcja przygotowywania paczek dla seniorów z całej parafii, które sam osobiście roznoszę i wiem, jakie to jest ważne i potrzebne. Wiele razy widziałem łzy w oczach, kiedy odwiedzaliśmy z tymi paczkami naszych seniorów…” – wspomina sołtys.

Sołtys Marian Reszka zaprasza wszystkich na uroczystą mszę św. 15 sierpnia o godz.18.00 w tutejszym kościele. Będzie to msza dziękczynna za 32 lata posługi Proboszcza w kleszczewskiej parafii.

Przypomnijmy, iż nowym proboszczem parafii w Kleszczewie Kościerskim został – na mocy dekretu Biskupa Pelplińskiego - ks. mgr Andrzej Diedrich, dotychczasowy proboszcz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Nowej Wsi Lęborskiej.

  • ksiadz kampen

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne