Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Chór pw. św. Cecylii co roku honoruje osoby, które w sposób szczególny wspierają jego działalność. Kto w tym roku został wyróżniony?

CHÓRZYŚCI PODZIĘKOWALI WÓJTOWI

Medal „Zasłużony dla chóru pw. św. Cecylii” – z rąk księdza prałata Zenona Góreckiego i prezesa chóru Wojciecha Birny - otrzymał wójt Artur Herold. To dowód uznania i wdzięczności za wielkie serce i wspieranie przez wójta wszelkich działań chóru. A tych w ciągu roku jest wiele – wszyscy pamiętamy chociażby sprowadzenie relikwii św. Wojciecha w kwietniu 2019 roku. Co roku chór organizuje także Przegląd Pieśni Kościelnych w zblewskiej świątyni. W tym roku wydarzenie wyjątkowo nie odbyło się ze względu na pandemię, dlatego uroczystość wręczenia medalu miała kameralny charakter.

Artur Herold nie kryje radości z tego pięknego wyróżnienia. „Cieszę się, że nasza gmina może poszczycić się chórem z tak wieloletnią, bo przecież ponad 100-letnią tradycją, pielęgnowaną z miłością i pasją od pokoleń. Nasz chór zapisuje prawdziwie cenną i piękną kartę naszej lokalnej historii, ubogacając nasze życie w wielu aspektach. Dlatego jestem wzruszony tym wyróżnieniem i bardzo za nie dziękuję…” – mówi wójt.

Dodajmy, iż medal jest wyjątkowy także dlatego, że powstał w Zblewie, według projektu prezesa chóru.

  • medal

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne