Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Wystarczył kawałek blachy, trochę siatki, parę nitów, farba i spawarka… a do tego dobre chęci i przekonanie, że warto pomagać, a razem - możemy więcej. I już jest! O czy mowa?

WRZUĆ NAKRĘTKI, POMÓŻ OLKOWI!

Wczoraj przed naszym Urzędem Gminy postawiliśmy ogólnodostępny pojemnik do zbierania plastikowych nakrętek. Znajduje się on w rogu budynku, pomiędzy wejściem do Urzędu Gminy a wejściem do GOK-u, tuż przy drzwiach do windy.

Pojemnik jest szczególny, bo zbudowaliśmy go sami – z myślą o dzieciach, które potrzebują pomocy. Zmotywowała nas do tego historia małego Olka z Czarnej Wody, dla którego nakrętki zbierane są w całym regionie. Kupiliśmy więc niezbędne materiały, a pracownicy Urzędu Gminy w Zblewie, nasi niezawodni strażacy z OSP Zblewo – druh Adrian i druh Dastin – z wielkim sercem i zapałem zaprojektowali, pospawali, poskręcali, wymalowali, aż w końcu przewieźli i zamontowali nasz pojemnik. I wrzucili pierwsze, symboliczne nakrętki…

A teraz – do dzieła, kochani Mieszkańcy! Gorąco apelujemy, abyście przynosili i wrzucali tu nakrętki, które przecież są w każdym domu. Zbierajmy je, bo mają one realną moc pomagania!

Obecnie zbiórka nakrętek przed Urzędem Gminy w Zblewie przeznaczona jest dla Olka Lewandowskiego z Czarnej Wody. Chłopiec walczy z SMA. Trwa dramatyczna walka z czasem, na terapię genetyczną potrzebne są ogromne pieniądze – 9 milionów złotych. Prowadzona jest zbiórka publiczna, licytacje, akcje, wydarzenia, podczas których zbierane są środki na leczenie. Pieniądze ze sprzedaży nakrętek, które zbierzemy w Zblewie również trafią na ten cel.

Za każdą jedną, najmniejszą nakrętkę – z całego serca dziękujemy!

  • zbiórka nakrętek
    Pojemnik na nakrętki znajdziecie pomiędzy wejściem do UG a wejściem do GOK-u, tuż przy drzwiach windy
  • zbiórka nakrętek

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne