Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Mieszkańcy Semlina dają piękne świadectwo prawdziwej troski o swoją wieś. Ostatnio w czynie społecznym zakasali rękawy i wspólnie uporządkowali tereny zielone w Semlinie. Nie po raz pierwszy i – jak zapowiadają - nie ostatni!

TU WSZYSCY JESTEŚMY GOSPODARZAMI…

Inicjatorami tej akcji są: sołtys Marlena Szymczak i radny Zbigniew Bahr, którzy postanowili nie czekać, aż ktoś zadba o porządek i wizerunek Semlina za nich, tylko wzięli sprawy w swoje ręce. „Tak bardzo cieszyliśmy się, kiedy wiosną, podczas realizacji przebudowy drogi z Pinczyna do Semlina, pojawiły się w naszej wsi piękne zieleńce i kwietniki. Wieś bardzo na tym zyskała I naprawdę wypiękniała, za co do dzisiaj jesteśmy wdzięczni wójtowi, bo te aranżacje zieleni były jego inicjatywą. Dostaliśmy jako społeczność piękny prezent, więc bardzo źle by o nas świadczyło, gdybyśmy nie potrafili tego uszanować i docenić. Dlatego skrzyknęliśmy się, by wspólnie zadbać o nasze wspólne tereny zielone i jak zawsze odezw był natychmiastowy…” – opowiada Marlena Szymczak.

Panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich poświęciły kilka godzin na prace porządkowe i ogrodnicze, bo – jak mówią -  zadbana zieleń jest z pewnością wizytówką Semlina. Przypomnijmy, iż to nie pierwsze takie działanie społeczne. „Tu wszyscy czujemy się i prawdziwie jesteśmy gospodarzami naszej wsi! I to widać w społecznym zaangażowaniu. Mam wielkie wsparcie nie tylko naszych dziewczyn z KGW, ale także mojego męża i Zbyszka Bahra, który z uśmiechem na ustach, bez narzekania i szukania wymówek, mimo wielu obowiązków sam bierze kosiarkę i dba m.in. o nasz plac zabaw i inne tereny zielone. Naprawdę wiele osób przyczynia się swoją pracą do tego, że w naszej miejscowości jest coraz ładniej. I każdy robi to nie z przymusu, ale z przekonaniem i z radością. Bardzo to doceniam i wszystkim dziękuję…” – mówi Pani Sołtys i zapowiada, iż Panie z KGW zadeklarowały codzienną troskę o kwietniki, rabatki i zielone place w Semlinie.

  • semlin
  • semlin

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne