Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Już jest!  Od wczoraj tj. 15 lipca w Galerii „A” Starogardzkiego Centrum Kultury można oglądać niezwykłą wystawę.

STF ZAPRASZA NA WYSTAWĘ

Starogardzkie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na wystawę fotograficzną pn. " 100 twarzy miasta ", która powstała dla uczczenia powrotu Starogardu Gdańskiego i naszego regionu do Rzeczypospolitej. 

W projekcie wzięło udział siedmiu fotografów STF tj. Aleksandra Miotk , Małgorzata Żurek, Małgorzata Szachta, Edyta Lichy, Zbigniew Piotrowski, Karol Gołuński oraz Krzysztof Krajnik.

„Było to spore wyzwanie, ponieważ w tym trudnym czasie napotkaliśmy sporo przeszkód, które ostudziły zapał niektórych modeli. Koniec końców udało nam się jednak stworzyć 100 portretów mieszkańców powiatu starogardzkiego.  Osoby które znalazły się na portretach to najróżniejsi ludzie.  Różni ich niemal wszystko: wiek, status społeczny, poglądy polityczne i przekonania. Ale jedna rzecz była wspólna. Zazwyczaj nie jest łatwo w dzisiejszych czasach skłonić kogoś do bezinteresownego zapozowania przed aparatem fotograficznym. I to chyba jest ta najtrudniejsza część fotografii portretowej. Trzeba zdobyć  zaufanie osób które zamierzamy sfotografować i przekonać je do naszego projektu. Nam jak widać  udało to  w 100 procentach. Z czego się bardzo cieszymy. Wszystkim tym wspaniałym ludziom, którzy zechcieli nam udostępnić swój wizerunek bardzo dziękujemy…” – mówi Edyta Lichy, autorka portretów prezentowanych na wystawie.

Z pewnością zainteresuje Państwa fakt, iż na wystawie można znaleźć także portrety naszych Mieszkańców! Bardzo się cieszymy, iż Gmina Zblewo i zblewianie obecni są na tym wyjątkowym, symbolicznym wydarzeniu, organizowanym w 100-lecie powrotu ziemi starogardzkiej do Macierzy.

A zatem - zapraszamy serdecznie do odwiedzenia galerii „A” Starogardzkiego Centrum Kultury. Wystawa będzie tam prezentowana przez najbliższe tygodnie. Zwiedzanie – z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Wydarzenie organizowane pod patronatem „Wieści z Kociewia”.

  • wystawa
  • wystawa
    Na wystawie wśród 100 portretów są także nasi Mieszkańcy!
    Na zdjęciu: Lucyna Herold-Wąs (foto: Edyta Lichy)

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne