Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

To wiadomość z ostatniej chwili! Gmina Zblewo – jako jedna z nielicznych w kraju – otrzymała właśnie środki z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Na co przeznaczone są te pieniądze?

"TO DLA NASZEJ SPOŁECZNOŚCI NAPRAWDĘ WAŻNE..."

Na mocy zarządzenia Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawickiego, Gmina Zblewo otrzymała dofinansowanie inwestycji pn. „Budowa gminnego przedszkola w Zblewie wraz z miejscami parkingowymi i infrastrukturą towarzyszącą – etap I”.

Wczoraj tj. w czwartek 9 lipca, zarządzenie podpisane przez Premiera wręczył Wójtowi Gminy Zblewo - Piotr Karczewski, doradca Prezydenta RP. „Bardzo się cieszę, iż ta inwestycja – tak ważna dla lokalnej społeczności – będzie realizowana, bo jest nie tylko potrzebna, ale także mocno wpisuje się w politykę prospołeczną państwa. Gmina Zblewo, będąc blisko Mieszkańców i ich spraw, bardzo angażuje się w realizację tej prospołecznej postawy. Doceniam to i jestem szczęśliwy, iż udało się pozyskać dofinansowanie budowy przedszkola z rezerwy Premiera. Bardzo mocno wsparł nasze wspólne starania o to pan minister Piotr Müller, rzecznik rządu, któremu za to bardzo dziękuję” – powiedział Piotr Karczewski.

Wójt Artur Herold nie kryje wdzięczności i radości, bo – jak podkreśla - budowa przedszkola w Zblewie to teraz najważniejsza inwestycja w naszej gminie. „To inwestycja w nasze dzieci, w ich rozwój, równe szanse w edukacji, w rozwijanie ich zdolności, nabywanie nowych umiejętności i zapewnienie im godnych warunków do tego… Mógłbym tak długo wyliczać. Dlatego jestem tak zdeterminowany, aby zbudować nowe przedszkole w Zblewie. Jestem naprawdę szczęśliwy, że udało się pozyskać kolejne środki, które pozwolą na realizację tej inwestycji. Z całego serca dziękuję Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, panu ministrowi Piotrowi Müller i panu Piotrowi Karczewskiemu, na którego możemy zawsze liczyć, za zrozumienie naszych starań i wsparcie ich. Jestem także głęboko wdzięczny Kancelarii Prezydenta RP oraz Wojewodzie Pomorskiemu panu Dariuszowi Drelichowi za okazaną przychylność. To dla naszej społeczności naprawdę ważne…” – mówi wójt i deklaruje, iż zamierza rozpocząć budowę przedszkola jak najszybciej. Według wstępnych założeń, prace mogą rozpocząć się już nawet na początku września br.

  • rezrwa

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne