Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

WYBORY 2020 – II TURA: CHCESZ GŁOSOWAĆ POZA MIEJSCEM ZAMIESZKANIA? WAŻNE TERMINY!

W najbliższą niedzielę (12 lipca) odbędzie się II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Trwają wakacje, a wraz z nimi wakacyjne wyjazdy – dlatego pamiętajmy, aby już dziś zadbać o to, byśmy mogli oddać swój głos bez względu na to, gdzie będziemy. Warto więc zabrać ze sobą zaświadczenie o prawie do głosowania lub dopisać się do spisu wyborców - jeśli nie zrobiliśmy tego przed I turą. Ale uwaga – obowiązują terminy, w których możemy tego dokonać, tj.:

Dopisanie do spisu wyborców

Jeżeli chodzi o spis wyborców, osoby które dopisały się do niego przed pierwszą turą, automatycznie będą dopisane także w drugiej turze. Nie trzeba ponownie składać wniosku. Natomiast osoby, które chcą dopisać się do tego spisu przed druga turą, mają na to czas tylko do dzisiaj tj. wtorku 7 lipca. W tym przypadku można to to zrobić przez rządową stronę internetową gov.pl lub osobiście w Urzędzie Gminy.

Zaświadczenie o prawie do głosowania: najbardziej wygodne

W przypadku zaświadczeń o prawie do głosowania w dowolnym miejscu na terenie kraju, termin mija 10 lipca (czyli w najbliższy piątek). Osoby, które złożyły wniosek przed pierwszą turą, automatycznie otrzymały dwa zaświadczenia. Lipcowy termin dotyczy więc osób, które potrzebować będą takiego dokumentu jedynie 12 lipca.

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne