Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

W poniedziałek (25 listopada) w Zblewie odbyło się spotkanie Mieszkańców gminy Zblewo z przedstawicielem Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o.

GAZ W GMINIE ZBLEWO. „USKUTECZNIAMY NASZE DZIAŁANIA…”

Inicjatorem zebrania był wójt Artur Herold, który nie ukrywa radości, że pierwsi Mieszkańcy już korzystają z dobrodziejstwa gazociągu! Do sieci podłączone jest już m.in. nowe przedszkole w Pinczynie i świetlica wiejska w Piesienicy.  Nie brakuje jednak również problemów. "Otrzymałem w ostatnim czasie od naszych Mieszkańców wiele sygnałów, że procedury związane z przyłączaniem do sieci są mocno opóźnione w czasie. Mieszkańcy składali wnioski już nawet na początku roku, a – jak mówią - do dziś nie otrzymali decyzji. Tak nie powinno być, dlatego podjąłem starania, aby tę kwestię jak najszybciej wyjaśnić u źródła czyli w PSG sp. z o.o.” – tłumaczy wójt. Dlatego podczas wczorajszego spotkania, przedstawiciel PSG nie tylko przedstawił zebranym podstawowe informacje dotyczące m.in. formalności i kosztów związanych z przyłączeniem do sieci, ale odpowiadał też na pytania Mieszkańców i zebrał od nich informacje o problemach. Zostaną one wyjaśnione.

Artur Herold podkreśla, że spotkanie to było konieczne także z innego powodu. Jak mówi wójt, Gmina Zblewo uskutecznia działania w zakresie rozbudowy gazociągu w Pinczynie i w Zblewie. Gaz jest bowiem rozwiązaniem nie tylko  ekonomicznym, ale i ekologicznym. Naszej Gminie zależy więc na optymalnym rozwoju sieci. Obecnie jest ona zbudowana fragmentarycznie np. do połowy ulicy Sportowej w Zblewie czy do połowy ul. Gajowej, ul.Mostowej czy ul. Semlińskiej w Pinczynie.  Dlatego też na stronie zblewo.pl (link – TUTAJ) publikujemy ankietę, do wypełnienia której zachęcamy naszych Mieszkańców. „Wypełnione ankiety osobiście zawiozę do dyrekcji PSG sp. z o.o. w Gdańsku. Już raz pokazaliśmy, że nasza determinacja się opłacała i sieć w naszej gminie – właśnie dzięki zebranym w 2016 roku ankietom – została zbudowana. Teraz czas na kolejny krok, bo takie są oczekiwania Mieszkańców. A cel jest jeden – czyste powietrze i zdrowie naszych Mieszkańców, bo gaz jest paliwem czystym…” – tłumaczy wójt. I uspokaja Mieszkańców, iż będzie interweniował w PSG sp. z o.o. w sprawie złożonych już wniosków, jak i opóźnień w budowie przyłączy dla tych posesji, dla których umowa została już podpisana.

A wszystkie najważniejsze informacje, przekazane podczas wczorajszego spotkania a dotyczące praktycznych aspektów przyłączenia się do sieci, już jutro przedstawimy Państwu na stronie zblewo.pl w formie prezentacji, w nowej zakładce: dla mieszkańca - gaz w gminie Zblewo.

Jednocześnie zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety. Wyniki ankiety zostaną wykorzystane przez PSG sp. z o.o. do opracowania możliwości dalszej rozbudowy sieci gazowniczej na terenie gminy Zblewo. Uprzejmie prosimy naszych Mieszkańców o jak najpilniejsze składanie wypełnionych ankiet  w Biurze Podawczym Urzędu Gminy w Zblewie (na parterze). Tam też można otrzymać formularz ankiety w wersji papierowej.

  • gaz
  • gaz
  • gaz
  • gaz
  • gaz
  • gaz
  • gaz
  • gaz
  • gaz

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne