Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Ślubowanie i pasowanie na ucznia, to bardzo podniosła chwila dla najmłodszych uczniów, jak i dla ich rodziców. Taka właśnie uroczystość miała miejsce 4.10.2019 roku w PSP im. Jana Pawła II w Kleszczewie Kościerskim.

ŚLUBOWANIE PIERWSZAKÓW

Po przywitaniu gości, dzieci w pięknych strojach galowych i chabrowych biretach, wystąpiły w części artystycznej. Deklamowały wiersze, śpiewały piosenki, rozwiązywały  zagadki, odpowiadały na pytania, a rodzice, nauczyciele oraz pozostali uczniowie oceniali umiejętności  i wiedzę pierwszoklasistów.  Pierwszy sprawdzian dotyczył wiedzy o Polsce i symboli narodowych. W drugim uczniowie zaprezentowali samych siebie. W trzecim teście wykazywali się umiejętnością logicznego myślenia. Czwarta część pokazywała wiedzę uczniów na temat właściwego zachowania w szkole oraz sprawowania obowiązków dyżurnego. W ostatnim etapie części artystycznej dzieci pokazały, że znają zasady ruchu drogowego.

Były też zagadki dla rodziców i wówczas dzieci oceniały odpowiedzi rodziców. Ta sytuacja trochę cieszyła dzieci, że rodzice też musieli rozwiązywać zadania, a rodzice poczuli się współuczestnikami całej uroczystości.

Wreszcie Pani dyrektor Iwona Wysmułek -Śliwa zabrała głos. Pochwaliła dzieci za bardzo dobry występ, pogratulowała rodzicom wspaniałych dzieci, życzyła wielu sukcesów i zadecydowała, że dzieci zasłużyły, by przystąpić do ślubowania i pasowania na ucznia.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły, pierwszoklasiści ustawili się w dwóch rzędach. Po czym uroczyście złożyli ślubowanie. Następnie zostali pasowani na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kleszczewie Kościerskim. Dzieci były bardzo przejęte, a rodzice nie kryli wzruszenia.  To będą niezapomniane chwile. Po wyprowadzeniu sztandaru szkoły dzieci ustawiły się, by wzorem poprzednich lat, odcisnąć ślad palca w kronice szkoły na specjalnie przygotowanej stronie.  W dekoracji motywem przewodnim była sówka.

Kolejnym etapem uroczystości było wręczenie pierwszakom prezentu od uczniów klasy II, aby powitać ich w naszej społeczności szkolnej. Dodatkowo pięknie zaśpiewali dla nich piosenkę o zasadach zachowania.  Wychowawczyni pani Mirela Trawicka wręczyła dzieciom dyplomy i złożyła gratulacje. Pani wice dyrektor Wioleta Kujach uszczęśliwiła dzieci świecącymi odblaskami, które zwiększą ich bezpieczeństwo na drodze. No i to, na co dzieci czekały, rodzice wręczyli im rożki z niespodziankami oraz medale na pamiątkę pasowania na ucznia. Rodzice podziękowali za współpracę i przygotowanie dzieci wychowawcy klasy oraz dyrekcji szkoły.

Na koniec były wspólne zdjęcia na tle dekoracji głównej oraz zasłużony słodki poczęstunek.  

Mirela Trawicka
Foto: Roma Kwartnik

  • ZB
  • ZB1
  • ZB3
  • img_20191004_092836
  • img_20191004_093218

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne