Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

To już nie są nasze marzenia! Przebudowa drogi Pinczyn – Semlin właśnie staje się faktem. Już we wrześniu rozpoczną się prace.

PRZEBUDOWA DROGI PINCZYN - SEMLIN

Przetarg został zakończony, a w dniu 4 września gmina Zblewo zawarła umowę z Przedsiębiorstwem Budowy Dróg S.A. z siedzibą w Starogardzie Gdańskim ze Starogardu Gdańskiego, której przedmiotem jest: „Przebudowa drogi nr 210019G na odcinku Pinczyn-Semlin, na terenie Gminy Zblewo polegająca na poszerzeniu i wymianie istniejącej nawierzchni asfaltowej” Wartość robót budowalnych wynosi 2.779.011,87 zł brutto, z czego gmina otrzymała 50% dofinansowania z FDS.

Przedmiotem umowy jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pod nazwą „Przebudowa drogi gminnej nr 210019G na odcinku Pinczyn-Semlin, na terenie Gminy Zblewo polegająca na poszerzeniu i wymianie istniejącej nawierzchni asfaltowej, zwanego dalej „Inwestycją”.

Inwestycja polegać będzie na poszerzeniu pasa jezdni do 5,5 m na długości 2,999 km drogi i wymianie istniejącej nawierzchni asfaltowej. Inwestycja obejmuje swym zakresem remont istniejącego chodnika w Pinczynie o szerokości poniżej 2 m  na dł. 196 mb oraz budowę nowego odcinka chodnika o szerokości 2 m na długości 277 mb.  Zadanie obejmuje również  wybudowanie przystanku wraz z peronem w miejscowości Semlin oraz wybudowanie wyniesionego przejścia dla pieszych do Ośrodka Zdrowia w Semlinie.

Zadanie realizowane jest w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Celem realizacji zadania inwestycyjnego jest podwyższenie parametrów technicznych drogi, zwiększenie nośności, dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych, poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego i dojazdu do obiektów użyteczności publicznej oraz do sołectwa Pinczyn, Kleszczewo oraz Semlin.

Jeszcze we wrześniu ruszą roboty budowlane. O szczegółach utrudnień komunikacyjnych mieszkańcy będą na bieżąco informowani.

 

 

  • Podpisanie umowy na wykonanie inwestycji - droga Semlin/Pinczyn
    Podpisanie umowy na wykonanie inwestycji - droga Semlin/Pinczyn.

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne