Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Już za kilka dni w Zblewie ruszy wielkie szycie i wyszywanie! Jednym słowem: powstanie lalka szmacianka Kociewianka, promująca gminę Zblewo i Kociewie. Można się jeszcze zapisać na warsztaty i wziąć udział w tym niezwykłym projekcie. Trzeba się jednak pospieszyć, bo zainteresowanie jest ogromne!

POWSTAJE LALKA SZMACIANKA – MAŁA KOCIEWIANKA

Tego jeszcze nie było! – cieszą się organizatorki warsztatów, które jako grupa inicjatywna „Mamuśki Kociewianki” wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Zblewie zgłosiły swój projekt do programu „Działaj Lokalnie” i pozyskały środki na jego realizację.

Dziś zapraszają do udziału w warsztatach i wspólnego szycia: „Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym projekcie "Mała Kociewianka - moja lalka szmacianka". Tym samym zachęcamy Was do stworzenia wyjątkowej lalki, którą wymyślimy i uszyjemy wspólnie podczas warsztatów, które potrwają do końca listopada. Trwa rekrutacja do naszego projektu, który ma być nie tylko świetną zabawą, ciekawym sposobem spędzania wolnego czasu, ale też ma integrować pokolenia Mieszkańców. Dlatego zapraszamy dwuosobowe zespoły czyli pary dorosły - dziecko. Może być to np. mama z córką czy babcia z wnuczką, ale zapraszamy także Panów - dziadków z wnukami czy tatusiów z dziećmi! Będzie mnóstwo frajdy, bo laleczka, która powstanie będzie nas promować i cieszyć wszystkie dzieci, jako „nasza lalka”….” – zachęcają Organizatorki. Dodajmy, iż tuż przed świętami Bożego Narodzenia będziemy mogli nie tylko zobaczyć gotową już lalkę, ale będzie także konkurs na imię dla naszej laleczki. Lalka szmacianka trafi też do wszystkich przedszkoli na terenie gminy Zblewo oraz zostanie podarowana przedszkolakom z gmin sąsiedzkich.

Warsztaty będą prowadzone w Gminnym Ośrodku Kultury w Zblewie, który – jak podkreślają „Mamuśki” – zawsze jest otwarty i życzliwy na wszelkie inicjatywy. GOK, jak i Urząd Gminy w Zblewie został więc partnerem w projekcie, tu również w grudniu odbędzie się gala finałowa, podczas której zostanie zaprezentowana lalka Kociewianka. A wszyscy już na nią czekamy!

Kontakt i szczegółowe informacje w sprawie warsztatów oraz zapisy: Agnieszka Galicka-Wrzałka, Gminny Ośrodek Kultury w Zblewie,  tel. (58) 588 43 77.

Projekt dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie XI” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce”.

  • plakat

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne