Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Przez góry, lasy, błoto i piach, zarośla i przełęcze, w samo południe i o północy, biegnąc, płynąc, jadąc na rowerze… Szybcy jak strzała, niepokonani i nieugięci. O kim mowa? Jak to o kim?! O naszych Morsach Zblewo! Zapraszamy na krótką relacje z ostatnich biegów, w którym Morsy wzięły udział. Gdzie nas reprezentowały? Odpowiedź jest krótka – Morsy są wszędzie!

MORSY ZBLEWO – PRZEZ GÓRY, BŁOTO, PIACH I ZAROŚLA…

CERTYFIKAT GÓRALA!
Nasze Morsy Zblewo widać nie tylko na biegach ulicznych na 5, 10 km, na półmaratonach czy w maratonach – ale także w biegach specjalnych! Niedawno Morsy spróbowały swoich sił w nowym wyzwaniu…  „Nie trzeba było jechać do Zakopanego , żeby poczuć smak zawodów biegowych w iście górskich warunkach, bowiem mieliśmy je w lasach Pustek Cisowskich. Trasa biegów była bardzo trudna i wyczerpująca, ale jej przebieg dał bardzo dużo satysfakcji. Uczestnicy Grand Prix w Biegach Górskich na swojej 11- kilometrowej trasie mieli do pokonania przewyższenia sięgające 400 metrów.

Oj działo się, działo i tylko słychać było - ,,Jak ciężko, uf jak gorąco, ile jeszcze....". Na trasie biegu panowała cisza, skupienie i obrany cel. Próbowaliśmy pozdrawiać podczas biegu – „Cześć, halo, jak się biegnie?” - ale nie było odpowiedzi, tylko gest podniesionej ręki. W pierwszym biegu wystartowało nas czterech śmiałków - Grażyna, Ewa, Marcin i Marek. Na mecie byliśmy mega szczęśliwi, zmęczeni, ale uśmiech nie schodził nas z twarzy!” – opowiada Ewa Ossowska z Morsów Zblewo.

Aby zostać sklasyfikowanym w całym cyklu Grand Prix trzeba było ukończyć przynajmniej 3 biegi na jednym dystansie. Dokonał tego Marcin Fojut i sama Ewa Ossowska, która jeszcze w swojej kategorii wiekowej 50+ zajęła II miejsce. Oboje zasłużenie zdobyli „Certyfikat Górala”! Wielkie brawa!

BIEG SPARTAKUSA w BORNEM SULINOWIE
Bieg Spartakusa w Bornem Sulinowie to jedyny w swoim rodzaju bieg z przeszkodami, podczas którego na naszych dzielnych Morsów czekała woda, błoto, las, piach, zarośla, przełęcze i wzniesienia pełne naturalnych i sztucznych przeszkód - worki z piskiem, ścianka linowa, drut kolczasty, ścianka 2,90 m, basen lodowy, tesla, czołg czy przepłynięcie kajakiem.

Aż 320 biegaczy zmagało się z trasą i własnymi słabościami podczas Ekstremalnego Biegu Spartakusa w Bornem Sulinowie, a wśród nich jak zawsze znaleźli się nasi NIEUGIĘCI - Basia, Agnieszka, Ola, Marcin, Czarek i Arek - pokazali charakter i wolę walki. Takich ludzi nam trzeba! W tych zawodach najważniejsze wartości to - duch sportowy (a tego nam nie brakuje), rywalizacja i braterskość, a wszystko to łączy się w jedną naturalną całość.

BIEGOWE GRAND PRIX BORÓW TUCHOLSKICH
Okoniny Nadjeziorne - 22 czerwca - stały się powiatową stolicą sportu, bo właśnie tam około 440 zawodników wzięło udział w ogólnopolskiej imprezie biegowej. To druga edycja Okonińskiej Pętli, a trzeci bieg wchodzący w skład biegowego Grand Prix Borów Tucholskich. Tym razem mieliśmy do pokonania 12 km dookoła Jeziora Okonińskiego, a Nordic Walking - 5km.

Wszyscy spisali się super, dali z siebie wszystko i godnie reprezentowali naszą gminę Zblewo. A oto nasze wyniki: bieg 12km - Danka (III miejsce w swojej kategorii wiekowej), Ania i Ewa (II miejsce w kategorii wiekowej) i mocna strona Morsów Zblewo czyli Marek i Marcin. Z kolei w Nordic Walking - Danka L., Grażyna, Danka O. i przedstawiciel płci męskiej- Kazik. Wszystkim startującym należą się ogromne brawa! Walczymy dalej !

NOCNY BIEG ŚWIĘTOJAŃSKI z PKO BANKIEM POLSKIM
Wymarzona pogoda, wymagająca trasa i - gorący doping, szczególnie w okolicy linii startu i mety, tak było można podsumować tegoroczny Nocny Bieg Świętojański w Gdyni. Właśnie tam, dokładnie w nocy o północy (!) wystartowali biegacze – wśród nich oczywiście także przedstawiciele Morsów. W takich warunkach pogodowych wielu uczestnikom, a wśród nich także naszym Morsom - Basi, Beacie, Marcinowi i Czarkowi - udało się zrobić swoje „życiówki”.  Nieodłącznie naszym Morsom w biegach towarzyszą - Asia i Przemek - mamy nadzieję, że w nowym sezonie morsowym powiększą nasze szeregi. Tak można było podsumować tegoroczną edycję Nocnego Biegu Świętojańskiego w Gdyni. Frekwencja – niesamowita, bo aż 2740 osób. Dystans trasy to tradycyjne 10 km.

GŁUCHE LODGE SPORT
W niedzielę 30 czerwca, w przepięknej słonecznej pogodzie (temperatura w cieniu dochodziła 39 stopni), punktualnie o godzinie 12:00 rozpoczął się nietypowy bieg - TRIATHLON. I tam, także nie zabrakło naszych Morsów. Jesteśmy wszędzie! Nasza Morsica - Monika - wystartowała w Duathlonie, gdzie miała do pokonania dystans 500 m kajakiem i 10 km rowerem. Poszła jak przysłowiowa „burza” i z taką prędkością pokonała dystans, że zatrzymała się na podium zajmując pierwsze miejsce. Konkurencja w parach, gdzie Ewa i Marcin spróbowali swoich sił w Triathlonie – 500 m kajak, 10 km rower i 5 km biegu. W tej „sprzyjającej” pogodzie było bardzo ciężko - lejący żar z nieba, spływający pot po piętach, a my Morsy kochający zimno na trasie biegu…

Były chwile zwątpienia, jednak nie poddaliśmy się, bo to nie cecha Morsów. Ostatecznie stanęliśmy na podium i zajęliśmy zaszczytne - II miejsce, z czego jesteśmy ogromnie zadowoleni.

Morsy Zblewo serdecznie pozdrawiają Mieszkańców Gminy Zblewo!

(mat. Ewa Ossowska & Morsy Zblewo)

 

 • morsy
 • IMG_4232.jpg
 • IMG_4236.jpg
 • IMG_4331.jpg
 • IMG_4371.jpg
 • IMG_4379.jpg
 • IMG_4384.jpg
 • IMG_4444.jpg
 • IMG_4448.jpg
 • IMG_4489.jpg
 • IMG_4168.jpg
 • IMG_4171.jpg
 • IMG_4172.jpg

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne