Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Nadleśnictwo Kaliska informuje, że w związku z wysokim zagrożeniem występowania brudnicy mniszki i strzygoni choinówki, które utrzymuje się na terenie Nadleśnictwa Kaliska, w dniach 1-11 czerwca br., będzie wykonany zabieg ratowniczy przeciwko szkodnikom liściożernym.

Zabieg ratowniczy będzie wykonany metodą agrolotniczą, tylko na terenach leśnych. Przy wykonywaniu zabiegu będą przestrzegane wszystkie przepisy wynikające z obowiązującego w tym zakresie prawa Polskiego i UE. Na czas zabiegu będzie wprowadzony czasowy zakaz wstępu do lasu. Do wykonania zabiegów ratowniczych zostanie użyty środek ochrony roślin Dimilin 480 S.C. jest zarejestrowany do użycia w UE na mocy Decyzji MRiRW nr R-44/2016d z dnia 21.01.2016 r., która zmienia pierwotna Decyzję nr R-5/2008 z 22.01.2008 r. (etykieta środka będącą integralna częścią ww. decyzji dostępna jest na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi). Dimilin 480 S.C. jest dopuszczony do użycia i powszechnie stosowany od lat w Europie i Polsce na terenie sadów, pieczarkarni oraz na obszarach leśnych. Dimilin 480 S.C. będzie zastosowany w dawce 0,10 l na 1 ha lasu w połączeniu z wodą i środkiem zwilżającym (adiuwantem) da to 3,0 l cieczy roboczej na 1 ha lasu. Środek jest nieszkodliwy dla pszczół w dawce poniżej 0,375 l/ha, czyli okres prewencji dla pszczół po zastosowaniu dawki 0,10 l/ha nie obowiązuje. Okres karencji dla runa leśnego, czyli czas od oprysku do spożycia, jaki musi upłynąć wynosi 24 godz.

W okresie wykonywania zabiegów ratowniczych prosimy o nie wchodzenie na tereny zabiegów i przestrzeganie wszelkich ogłoszeń i zaleceń służby leśnej.

(mat. Nadleśnictwo Kaliska)

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne