Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Niedawno, w Restauracji K2 w Borzechowie odbyła się konferencja „Zdrowszy uczeń- planowane zmiany w programach dla szkół: „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”

Organizatorem spotkania byli p.Katarzyna i Krzysztof Langowscy - dostawcy owoców i warzyw oraz mleka do szkół K2 EKO- MILK. Honorowy patronat nad spotkaniem objął Pomorski Kurator Oświaty- Monika Kończyk. Konferencję poprowadzili Monika Tomana i Zbigniew Bigilski- nauczyciele Zespołu Szkół Publicznych w Borzechowie.

Oficjalnego otwarcia konferencji dokonali: Krzysztof Langowski oraz Teresa Burczyk - starszy wizytator Delegatury w Tczewie Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Z gośćmi przywitał się również Krzysztof Trawicki- Wicemarszałek Województwa Pomorskiego.

W imieniu gospodarzy spotkania K2 EKO- MILK głos zabrał Leszek Golasiński, który omówił planowane zmiany i wdrażanie nowego programu dla szkół, który zastąpi programy „ Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”.

Na pytanie: Dlaczego owoce i warzywa znalazły się u podstaw piramidy zdrowego żywienia? odpowiedziała Monika Michna- przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Starogardzie Gdańskim.

Istotnym elementem spotkania był wykład prelegentów ze Szkoły Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. UNICEFF w Malborku, która od wielu lat realizuje program Szkoły Promującej Zdrowie. Elżbieta Sumowska udzieliła cennych wskazówek na temat wykorzystania założeń i standardów Szkoły Promującej Zdrowie w tworzeniu programów wychowawczo- profilaktycznych.

Z kolei Monika Tomana przedstawiła gościom szereg prozdrowotnych działań edukacyjnych realizowanych w szkołach gminy Zblewo. Wykład wzbogacony został prezentacją przygotowaną przez Zespół Szkół Publicznych w Borzechowie.

Podczas spotkania podsumowano również Konkurs Plastyczny pt. „Jemy zdrowe rzeczy- nikt temu nie zaprzeczy”. Organizatorami konkursu byli gospodarze wydarzenia: szkoła w Borzechowie i K2 EKO- MILK. Gospodarze wręczyli nagrody dyrektorom zwycięskich placówek, z prośbą o przekazanie ich swym uczniom.

Spotkanie było znakomitą okazją do wymiany doświadczeń w zakresie działań prozdrowotnych realizowanych w szkołach i przedszkolach, a wszystko z myślą o zdrowiu i kondycji naszych uczniów. Wiemy, iż „zdrowy uczeń to szczęśliwy uczeń”.

(mat. ZSP w Borzechowie)

  • 20170510_101614.jpg
  • 20170510_101641.jpg
  • 20170510_102053.jpg
  • 20170510_102131.jpg
  • 20170510_123122.jpg
  • 20170510_123440.jpg

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne