Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Gala stypendialna odbyła się 18 grudnia 2017 r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Uroczystość była podsumowaniem „Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży – mieszkańców województwa pomorskiego", który był realizowany przez samorząd województwa pomorskiego w latach 2016/2017 i 2017/2018. W uroczystości wręczenia stypendiów najzdolniejszym uczniom uczestniczyli radni Sejmiku Województwa Pomorskiego, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, dyrektorzy szkół i nauczycieli, jak również rodzice i opiekunowie wyróżnionych uczniów. Gminę Zblewo reprezentował wójt, pan Artur Herold oraz dyrektorzy szkół z Kleszczewa oraz Zblewa.

Wyróżnieni uczniowie otrzymali stypendia dla najzdolniejszych uczniów Pomorza z rąk Marszałka Województwa Mieczysława Struka.

Oto lista nagrodzonych:

 1. Cezary Bahr - PSP Kleszczewo Kościerskie, opiekun Anna Glich;
 2. Alina Czapla - PSP Zblewo, opiekun Bronisława Bardziszewska;
 3. Kamil Gołuński - PSP Zblewo, opiekun Lucyna Górecka;
 4. Mikołaj Gołuński - PSP Zblewo, opiekun Lucyna Górecka;
 5. Karol Górecki - PSP Zblewo, opiekun Bronisława Bardziszewska;
 6. Małgorzata Kasprzycka (tegoroczna absolwentka) - PSP Zblewo, opiekun Grzegorz Młyński;
 7. Anastazja Mokwa (tegoroczna absolwentka) - PSP Zblewo, opiekun Bronisława Bardziszewska;
 8. Marceli Skrzypczak (tegoroczny absolwent) - PSP Zblewo, wyróżniony w związku z wysokimi wynikami w nauce oraz wybitnymi osiągnięciami w trakcie realizacji Indywidualnego Planu Edukacyjnego Ucznia - opiekun Gabriela Prengel.

Stypendia za specjalne osiągnięcia naukowe i sportowe otrzymało aż 904 uczniów. Filharmonia Bałtycka pękała w szwach. Na galę stypendialną przyjechali nie tylko wyróżnieni uczniowie, ale także ich rodzice i opiekunowie oraz dyrektorzy szkół i Wójtowie Gmin .

Stypendium marszałkowskie pochodzące z środków europejskich,  otrzymali  uczniowie szczególnie uzdolnieni w dziedzinach: matematycznej, przyrodniczej, informatycznej i języków obcych. Chętnych do otrzymania takiego stypendium było aż 801. Stypendium w wysokości 250 zł przez 10 miesięcy otrzyma 400 uczniów.

Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk- tak zwrócił się do stypendystów:
– Jestem pełen szacunku i uznania dla Waszej ciężkiej pracy – zwrócił się do młodych stypendystów marszałek Mieczysław Struk. – Dzisiejsze wydarzenie jest ważnym momentem dla Was wszystkich, a także dla tych, którzy Wam towarzyszą: rodziców, nauczycieli, wychowawców. To jest także ważny moment w życiu całej wspólnoty Pomorza. Życzę więc Wam samych mądrych decyzji, które podejmujecie teraz i które będziecie podejmować w ciągu najbliższych miesięcy czy kilku lat. Życzę też, by te stypendia były stymulatorem Waszego dalszego rozwoju. Spożytkujcie je jak najlepiej – życzył marszałek podczas gali.

 

                                                                                                  Anna Glich

 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • DSC_0927.jpg
 • DSC_0933.jpg
 • DSC_0936.jpg
 • DSC_0946.jpg
 • DSC_0976.jpg

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne