Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

W przedświąteczną sobotę (16 grudnia) w remizie OSP Pinczyn zorganizowano doroczne spotkanie opłatkowe dla członków oraz przyjaciół jednostki.

Spotkanie wigilijne pinczyńskich strażaków to już wieloletnia tradycja. Zawsze ma ono bardzo uroczysty charakter, tym bardziej, że uświetnia je od lat Orkiestra Dęta działająca przy miejscowej jednostce. We wieczerzy udział wzięło ponad 50 druhów, a także księża miejscowej parafii - ks. Mieczysław Bizoń oraz ks. Tadeusz Stajkowski, komendant gminny ZOSP RP - dh Jarosław Kinowski oraz Edmund Herold. Po modlitwie, chwili refleksji i zadumy oraz po przemówieniach przystąpiono do tradycyjnego dzielenia się opłatkiem.

Spotkanie było również okazją do odegrania przez orkiestrę i odśpiewania przez wszystkich zebranych gromkiego „100 lat” dla członka honorowego jednostki, kapelmistrza - druha Wacława Ossowskiego z okazji jego 86. urodzin oraz dla dh Pawła Spicy z okazji 14. urodzin.
Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, za dobre słowo oraz wsparcie przy organizacji tego spotkania. Podziękowania kierujemy również do żon naszych członków, które to przygotowały te wspaniałe dania!

(mat. OSP Pinczyn)

  • opis: IMG_0784.jpg
  • opis: IMG_0791.jpg
  • Grupa osób w strażackich mundurach pozuje wspólnie do zdjęcia

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne