Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Dnia 7 grudnia br. nastąpiła zmiana na stanowisku sołtysa wsi Zblewo. Długoletniego stażem sołtysa Czesława Kuczkowskiego zastąpił Roman Rambowski.

Dotychczasowy sołtys Czesław Kuczkowski, z uwagi na stan zdrowia, złożył rezygnację z pełnienia tej funkcji. Na zebraniu wiejskim w Zblewie w dniu 7 grudnia br.  mieszkańcy jednogłośnie przyjęli Jego  rezygnację i gorąco podziękowali mu za pełnienie przez 19 lat tej społecznej funkcji. Podziękowania złożyli również: Wójt Gminy Artur Herold, Przewodniczący Rady Gminy Leszek Burczyk, sołtysi z terenu gminy Zblewo oraz przedstawiciele kół i organizacji społecznych. Przypomnijmy, iż C. Kuczkowski pełnił funkcję sołtysa od wielu lat.  Jak podkreślał podczas pożegnania wójt Artur Herold, odchodzący sołtys dał się poznać jako dobry gospodarz i współpracownik. „Funkcja sołtysa to szczególna rola, niełatwa i pełna wyzwań. Ma jednak w sobie ogromną siłę – a jest nią nadzieja i zaufanie, jakim obdarzają sołtysa nie kto inny, jak właśnie mieszkańcy. To nie jest praca na pełen etat, ale na 365 dni w roku, 24 h na dobę. Blisko ludzi, blisko mieszkańców, blisko ich codziennych problemów… Warto pamiętać o tym zwłaszcza dziś, w chwili pożegnania odchodzącego z funkcji sołtysa Zblewa pana Czesława Kuczkowskiego, ponieważ całym swoim działaniem pięknie wypełniał on tę swoistą misję, jaka wiąże się z funkcją sołtysa. I to prawie przez 19 lat! Przypomnę bowiem, iż pan Czesław został wybrany  sołtysem  wsi Zblewo 8 stycznia 1999 r. To najlepiej świadczy o autorytecie, jakim się cieszył i cieszy do dziś. Zarówno my – samorządowcy, jak i mieszkańcy głęboko doceniają głębokie zaangażowanie pana Czesława w sprawy lokalnej społeczności, a przede wszystkim wysoka troskę o wszechstronny rozwój i porządek w  sołectwie” - mówił podczas zebrania wójt, a sołtys senior nie krył wzruszenia.

Na zebraniu, w głosowaniu tajnym wybrano również nowego sołtysa. Został nim Roman Rambowski ze Zblewa. Nowy sołtys znany jest ze swej społecznej działalności od wielu lat. Jest radnym Rady Gminy w Zblewie. Ma 62 lata, obecnie jest już na emeryturze. Serdecznie gratulujemy wyboru i życzymy wielu sukcesów w pełnieniu tej ważnej funkcji!

(mat. Biuro Rady Gminy)

  • DSC02053.JPG
  • DSC02054.JPG
  • DSC02059.JPG
  • DSC02065.JPG

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne