Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

W ramach wizytacji kanonicznej parafii św. Elżbiety w Pinczynie, Ks. Biskup Wiesław Śmigiel odwiedził również Zespół Kształcenia i Wychowania. Spotkanie odbyło się 13 listopada 2017 r. o godz.10.30. W progach szkoły chlebem i solą powitały Ks. Biskupa „Małe Brzady” i wprowadziły do sali gimnastycznej, gdzie czekała cała społeczność szkolna. Po wprowadzeniu sztandarów głos zabrała Pani Dyrektor Iwona Loroch, która w powitaniu zawarła też informację o szkole. Następnie wystąpił zespół „Brzady”, który zatańczył poloneza „Stare sómy Pomorzaki”, a Andżelika Kamińska wprowadziła wszystkich do przedstawienia fragmentu „Legendy o diabelskim kamieniu”. Maciej Mróz w roli kusiciela był bardzo przekonujący i zebrał gromkie brawa za swój występ.

Po przedstawieniu głos zabrał Ks. Biskup, który podzielił się z nami swoimi wrażeniami z obejrzanego występu, a także odpowiadał na pytania uczniów, np. czy dziewczęta mogą być ministrantkami, jak nazywa się nakrycie głowy biskupa i czy Ks. Biskup Wiesław chciał zostać biskupem?

Na pamiątkę wizyty w naszej szkole Ks. Biskup otrzymał film z legendą o diabelskim kamieniu oraz szkolne publikacje: o patronie gimnazjum – ks. Stanisławie Hoffmannie, o miejscowych poetkach i najnowsze wydanie uczniowskiej gazetki „Mały Pinczyn to my”. Następnie nasz Gość zwiedzał szkołę, gdzie odwiedził najmłodszą grupę dzieci w zerówce. W izbie poetek złożył wpis do szkolnej kroniki.  W tak krótkim czasie pokazaliśmy Ks. Biskupowi tak wiele. Myślę, że ta wizyta zostanie długo i w naszej pamięci i w pamięci Ks. Biskupa, który opuszcza niedługo naszą diecezję, ponieważ został mianowany przez Papieża Franciszka biskupem diecezjalnym toruńskim. Dziękujemy i życzymy Bożego błogosławieństwa.

(mat. Anna Polc)

  • opis: DSC_0010.JPG
  • opis: DSC_0020.JPG
  • opis: DSC_0032.JPG
  • opis: DSC_0038.JPG

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne