Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Kochani,
już dziś - w sobotę 18 listopada - wielkie otwarcie bazy rodzin Szlachetnej Paczki 2017.
Szlachetna Paczka to MĄDRA POMOC, niesiona tam, gdzie jest naprawdę potrzebna. I w takiej postaci, która jest najbardziej potrzebna. Jest to pomoc „szyta na miarę”. 

W naszym powiecie działają w tym roku 2 rejony Szlachetnej Paczki - w Starogardzie oraz w Osiecznej. Już po raz czwarty serce Szlachetnej Paczki u Lasaków zabije w samym centrum Borów Tucholskich – W GMINIE OSIECZNA. Nasz rejon obejmuje rodziny z gminy Osieczna, a także z gm. Zblewo, Kaliska, Lubichowo oraz Śliwice. 

Bądźcie z nami i przyłączcie się do pomagania... Dlaczego?

Nasz Las, choć tak piękny, skrywa ogromne tragedie i smutek. Bieda na wsi jest zupełnie inna niż bieda w mieście. W naszej bazie znajdziecie przede wszystkim ludzi starych i bardzo samotnych. Nie mają nikogo. Żyją w małych, nadzwyczaj skromnych domkach, często bez prądu czy wody, z dala od ludzi, od lekarzy, od jakiejkolwiek pomocy… Nie upominają się o nic. Nie skarżą się. Dzielnie i bohatersko znoszą swoje cierpienie i smutek w czterech ścianach domu. My – wolontariusze – znaleźliśmy ich. Byliśmy tam. Otworzyli przed nami serca i chcemy Wam o Nich opowiedzieć, bo to wspaniali Ludzie, którzy w życiu wiele przeszli. Jakie mają potrzeby? Proste… Ciepły koc na zimę, chleb (którego czasem przez wiele dni im brakuje) czy opatrunki, na zakup których im nie starcza z maleńkiej emerytury… Myślicie, że to niemożliwe? Możliwe. Zobaczycie sami...
Dlatego prosimy, byście zorganizowali swoich przyjaciół i wspólnie zostali Darczyńcami. Jak to zrobić? To bardzo proste.
1. Wejdź na szlachetnapaczka.pl, wybierz opcję "WYBIERAM RODZINĘ" ( znajdziesz nas idąc dalej ścieżką wyboru:  województwo pomorskie, rejon: Gmina Osieczna;)
2. Wybierz rodzinę/osobę, której chcesz pomóc. Otrzymasz listę ich szczegółowych potrzeb.
3. Zwołaj grupę swoich znajomych z pracy, szkoły, sąsiadów, przyjaciół, rodzinę – razem łatwiej jest przygotować taką paczkę!
4. Zróbcie wspólnie paczkę wg listy – macie na to od otwarcia bazy aż 3 tygodnie! Możecie w każdej chwili liczyć na naszą pomoc (naszą – czyli wolontariuszy).
4. Paczkę przywieźcie do naszego magazynu w Osiecznej w dniu FINAŁU, a my zwieziemy ją WASZEJ RODZINIE.

PRZYŁĄCZCIE SIĘ DO NAS, BO POMAGANIE DAJE RADOŚĆ!

Szczegóły: www.szlachetnapaczka.pl.

Magdalena Apostołowicz, lider rejonu Gmina Osieczna

  • szlachetna paczka

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne