Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Finał konkursu Piękna Wieś 2017 za nami! Uroczysta gala odbyła się 31 października 2017 r. w Sali im. Lecha Bądkowskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku.

Gospodarzem spotkania był Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, który wręczył laureatom nagrody i dyplomy.

Przypomnijmy, iż konkurs już tradycyjnie rozgrywano w dwóch kategoriach: piękna wieś oraz piękna zagroda. Do etapu wojewódzkiego w kategorii „wieś” dotarło 13 miejscowości, wśród nich reprezentujący powiat starogardzki Mały Bukowiec z gminy Zblewo. I to właśnie nasz Mały Bukowiec zdobył wspaniałe, drugie miejsce w konkursie wojewódzkim! Nagrodę z rąk Marszałka odebrał sołtys Sławomir Cybulski, a wójt gminy Zblewo Artur Herold podziękował w imieniu samorządu i mieszkańców nie tylko za nagrodę, ale przede wszystkim za inicjatywę organizacji tego konkursu. Jak podkreślił wójt, sprzyja on nie tylko propagowaniu dobrych wzorców gospodarowania, pielęgnowania i dbania o swoją Małą Ojczyznę, ale też integruje lokalną społeczność. Dodajmy, iż pierwsze miejsce w tej kategorii zdobyło Wróblewo w gminie Stary Dąb, a trzecie - Lubiszewo w gminie Nowy Dwór Gdański.  Z kolei tytuł „Najpiękniejszej Zagrody 2017” trafił do Katarzyny i Henryka Hamernik z miejscowości Leśno-Wybudowanie w gminie Brusy, a kolejne miejsce zajęła zagroda Anny i Jerzego Król z Kożyczkowa w gminie Chmielno oraz Kamili i Piotra Sokołowskich z Jabłowa w gminie Starogard Gdański.

Dodajmy, iż gościem specjalnym uroczystości był nasz zespół „Żródło” z Kleszczewa Kościerskiego, który uświetnił galę wspaniałym koncertem starosłowiańskich pieśni i został nagrodzony wielkimi owacjami.

Foto: www.pomorskie.eu

  • 1 (2).jpg
  • IMG_1660.JPG.jpg

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne