Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Dzień Nauczyciela to ważna uroczystość dla całej społeczności szkolnej. Zapraszamy do lektury relacji z tego wydarzenia, przygotowanego przez szkołę w Borzechowie. Były kwiaty, gratulacje i życzenia, a także stypendia motywacyjne. Oto pełna relacja!

Od lat 14 październik to szczególny dzień w polskich szkołach. W tym dniu obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, popularnie nazywany Dniem Nauczyciela.  W naszej szkole uroczystości rozpoczęły się w piątek 13. października ślubowaniem uczniów klasy I szkoły podstawowej. Pierwszoklasiści zatańczyli poloneza, który wzbudził podziw wszystkich zgromadzonych, popisali się znajomością szkolnych realiów, sporą wiedzą  i umiejętnościami niezbędnymi w życiu szkolnym. Zasłużyli na miano uczniów i złożyli uroczyste ślubowanie.

Radość z tego wyjątkowego dnia dzielili ze społecznością szkolną szanowni goście oraz rodzice. Wójt Gminy Zblewo, Pan Artur Herold złożył wszystkim  piękne życzenia, a na ręce Pani Dyrektor, Marii Tomana- kolorowy bukiet kwiatów. Wyjątkową niespodziankę przygotowała Rada Rodziców z Paniami: Sylwią Dróżkowską i Alicją Jasińską na czele. Rodzice obdarowali  nauczycieli i pracowników szkoły pięknie zapakowanymi kubeczkami i słodyczami.  Miłą niespodziankę przygotowali również: Radny Gminy Zblewo Pan Janusz Czubek oraz Pani Sołtys- Renata Klimowicz. Obdarowali wszystkich miłym słowem oraz ozdobnymi latarenkami. Do życzeń dołączyła się Pani Lidia Godlewska- Wróblewska- Przewodnicząca Koła Emerytów i Rencistów, która zawsze pamięta o ważnych wydarzeniach z życia naszej szkoły. Natomiast Pani Elżbieta Piórkowska- Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich obdarowała nauczycieli i pracowników regionalnymi smakołykami, na które wszyscy zawsze czekają, gdyż są przepyszne.

O nauczycielach i pracownikach szkoły nie zapomnieli tego dnia sami uczniowie. Pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku wszystkich pracowników szkoły. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Uśmiechniętym nauczycielom i pracownikom wręczono prezenty przygotowane przez samorząd szkolny- własnoręcznie wykonane księgi z życzeniami.

Pani Dyrektor wraz z Panem Wójtem wręczyła tego dnia stypendia motywacyjne za wyniki w nauce w roku szkolnym 2016/ 2017.  Nagrodzeni zostali: Weronika Kromer, Oliwia Gęsikowska, Sara Lemke, Małgorzata Schneider, Sandra Wierzba, Michał Czubek, Mateusz Gort. Rodzice uczniów otrzymali listy gratulacyjne, zaś stypendyści- nagrody pieniężne. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

Nagrodzeni zostali również wyróżniający się nauczyciele i pracownicy szkoły. Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymali: Wioleta Dunst,  Aniela Gila, Beata Kornela,  Bożena Kromer, Gizela Nowicka,  Honorata Trocha- Rzepkowska oraz Monika Libera, Celina Lindenau, Marzena Stosik, Elżbieta Piórkowska, Witold Kielusiak, Krzysztof Tomczak. Brawo!!!

Uroczystość umilił gościom chór, który wciąż rośnie w siłę. Pierwszy raz wystąpiły z chórem uczennice z najmłodszych klas.

Dzień Edukacji Narodowej spędziliśmy w bardzo miłej atmosferze w zacnym gronie naszych przyjaciół. Dziękujemy ze szczere słowa uznania i szacunku. To one motywują nas do jeszcze cięższej pracy  i kolejnych sukcesów.

(mat. PSP w Borzechowie)

  • opis: DSC02064.jpg
  • opis: DSC02079.jpg
  • opis: DSC02146.jpg
  • opis: zbiorborezchowo.jpg

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne