Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Dnia 12 października 2017 r. w sali konferencyjnej PODR w Lubaniu odbyła się konferencja pt. „Pomorski produkt agroturystyczny” połączona z finałem konkursu na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne. Organizatorami zadania byli: Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu oraz Pomorska Izba Rolnicza. Licznie zgromadzonych uczestników przywitali Ewa Szymańska zastępca dyrektora PODR oraz Lech Kolaska członek zarządu Pomorskiej Izby Rolniczej.

Kryteria regulaminowe stanowiły podstawę oceny obiektów i obejmowały 10 zagadnień (komunikatywność gospodarzy, infrastrukturę techniczną, infrastrukturę wpływającą na komfort gości, urządzenia rekreacyjne, wyposażenie pomieszczeń, usługi wpływające na komfort gości, bezpieczeństwo pobytu, ofertę kulinarną, działania proekologiczne oraz uznaniowe – punkty za tradycyjne siedlisko wiejskie, produkcję rolną, zwierzęta itp.).
Oprócz ww. kryteriów komisja brała pod uwagę kto wypoczywał w obiekcie – turyści czy pracownicy sezonowi, harmonijne zagospodarowanie przestrzeni oraz przedsiębiorczość.
W konkursie uczestniczyło 21 obiektów z 8 powiatów. Konkurs obejmował 2 kategorie:
– gospodarstwa agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym, czyli typowej zagrodzie rolniczej. Zagroda rolnicza to siedlisko czynnego gospodarstwa rolnego, miejsce zamieszkania i jednocześnie pracy rolnika i jego rodziny;
– obiekty bazy noclegowej o charakterze wiejskim.

Nagrodzono łącznie 10 obiektów, po pięć w każdej kategorii (zestawienie w tabelce poniżej tekstu).

(mat. PODR w Lubaniu)

-----------------------------------------------

A my z wielką radością i dumą informujemy, iż laureatem konkursu została nasza Agroturystyka i Winnica "Pod Orzechem" państwa Henryki i Marka Wysockich z Miardowa. Wielkie brawa! To ogromny sukces i wspaniałe wyróżnienie w tak prestiżowym konkursie. Przypomnijmy, iż gospodarstwo państwa Wysockich cieszy się od lat wielkim uznaniem i sympatią Turystów, którzy chętnie tu wracają co roku. Zapraszamy  serdecznie, bo "Pod Orzechem" wypoczywa się najlepiej! Warto sprawdzić to samemu - zapraszamy więc do Miradowa, do NAJLEPSZEJ KWATERY AGROTURYSTYCZNEJ POMORZA 2017 - AGROTURYSTKI "POD ORZECHEM! - link: kliknij

Przypominamy, że to nie jest jedyne wyróżnienie i laur przyznany gospodarstwu państwa Wysockich. Wcześniej (w 2011 r.) "Pod Orzechem"  zostało uznane przez ogólnopolski magazyn rodzinny "Mamo to ja" gospodarstwem agroturystycznym przyjaznym rodzinie!  Jednym słowem - wypoczynek w Agroturystyce "Pod Orzechem" jest zawsze udany, bo nic nie zastąpi życzliwych Gospodarzy, którzy przyjmują Gości jak domowników, z sercem, pasją i wielka radością ze spotkania. Zapraszamy! 

  • opis: 1.jpg
  • opis: 2.jpg
  • opis: 3.jpg

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne