Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

W nowym roku szkolnym w przedszkolach i szkołach na terenie gminy Zblewo będzie realizowany szereg dodatkowych zajęć! A wszystko to dzięki dwóm dużym projektom unijnym, które z wielkim powodzeniem są prowadzone już od września. To „Poznawanie przez działanie kluczem do sukcesu – wyrównywanie szans edukacyjno-rozwojowych uczniów szkół Gminy Zblewo” oraz „Interaktywy przedszkolak”.

„Poznawanie przez działanie kluczem do sukcesu
– wyrównywanie szans edukacyjno-rozwojowych uczniów szkół Gminy Zblewo”

Od września 2017r. uzupełniamy rekrutację i kontynuujemy realizację różnorodnych zajęć dla uczniów szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych w placówkach oświatowych Gminy Zblewo w ramach projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Projekt realizowany jest we wszystkich szkołach Gminy Zblewo obejmując swoją tematyką zróżnicowane zajęcia w tym: rozwijające, interdyscyplinarne, wyrównujące terapię pedagogiczną, zajęcia logopedyczne, socjoterapeutyczne, spotkania z psychologiem oraz rewalidację indywidualna. Zaplanowane są również szkolenia dla nauczycieli. Szkoły otrzymały również wsparcie w postaci nowego wyposażenia w pomoce dydaktyczne i sprzęt multimedialny.

Zaangażowanie i efektywna praca nauczycieli realizujących zadania projektowe na pewno przyczyni się do wzrostu wiedzy, umiejętności i potencjału edukacyjnego naszych wychowanków. Życzymy im owocnej i radosnej pracy w kolejnym roku szkolnym.

„Interaktywy przedszkolak”

"Interaktywny przedszkolak" to projekt, którego realizacja rozpoczęła się maju 2017 r. (z przerwą wakacyjną) w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych szkół Gminy Zblewo. Kontynuacja projektu rozpoczyna się we wrześniu 2017 r.

W ramach projektu do czerwca 2018 roku będą realizowane zajęcia dla dzieci, których celem jest podniesienie wiedzy, umiejętności i potencjału edukacyjnego dzieci. Tematyka tych zajęć jest bardzo szeroka - to m.in.:

- akademia twórczego myślenia;

- logorytmika;

- terapia pedagogiczna;

- zajęcia korekcyjno- kompensacyjne;

- gimnastyka korekcyjna;

- zajęcia z robotyki;

- interaktywny angielski

Doposażono również bazę dydaktyczną OWP przedszkolnego w Gminie Zblewo, co poprawiło atrakcyjności i efektywności prowadzonych zajęć, a także w ramach projektu utworzono 12 nowych miejsc wychowania przedszkolnego,.

Udział w projekcie biorą również rodzice, dla których przeprowadzono zajęcia w ramach cyklu szkoleń "Szkoły dla rodziców".

Swoje kompetencje doskonalą również nauczyciele, poprzez udział w szkoleniach przeznaczonych dla kadry pedagogicznej. Wszystkim dzieciom i kadrze pedagogicznej życzymy wiele radości oraz satysfakcji z tych zajęć!

  • loga UE
  • opis: dsc00184.jpg
  • opis: dsc00193.jpg
  • opis: dsc00195.jpg
  • opis: dsc08381.jpg
  • opis: dsc08382.jpg
  • opis: dsc08383.jpg
  • opis: dsc08384.jpg
  • opis: dsc08385.jpg
  • opis: dsc08557.jpg

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne