Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Przed nami wyjątkowo klimatyczna impreza – i to w niezwykłym miejscu: Kiermasz Sztuki i Rękodzieła w arboretum w Wirtach. Warto tu być, bo zapowiada się prawdziwe święto pięknej przyrody, regionalnej sztuki i ciekawych ludzi.

Kiermasz Sztuki i Rękodzieła w Wirtach odbędzie się po raz drugi. Rok temu w wydarzeniu wzięło udział ponad tysiąc gości z całego regionu! I nic w tym dziwnego, bo formuła imprezy jest bardzo ciekawa. Dlaczego? Odpowiedź jest krótka – nasz kiermasz to połączenie tego, co mamy najpiękniejsze – ludzi, przyrody i kultury. A jesteśmy z tego prawdziwie dumni! Z tym większą radością – 27 sierpnia zapraszamy do Wirt!

Od samego rana (od godz.10:00) arboretum pełne będzie sztuki i spotkań z twórcami. Przygotowaliśmy dla Państwa stoiska z pracami artystów (z możliwością zakupu) oraz piękną wystawę prac z XI Pleneru Artystów Ludowych Pomorza w Bytoni. Nie zapomnieliśmy też o regionalnej, pysznej kuchni! Wszak nasze swojskie specjały to też sztuka! Zapraszamy więc na degustację potraw regionalnych, przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z samego serca Kociewia – z gminy Zblewo. Żaden z gości kiermaszu nie wyjdzie stąd z pustym żołądkiem!

Tego dnia i w takim miejscu nie może też zabraknąć wycieczki po naszym arboretum. Przypomnijmy, iż to najstarszy w Polsce leśny ogród dendrologiczny, który zachwyca o każdej porze roku. Późne lato w Wirtach jest piękne, dlatego gospodarze tego niezwykłego miejsca - leśnicy z Nadleśnictwa Kaliska -zapraszają w tym dniu na bezpłatne zwiedzanie ogrodu dendrologicznego. A że nasze arboretum to najlepsze miejsce do rodzinnego wypoczynku na łonie natury – zapraszamy całe rodziny!

Warto przyjechać 27 sierpnia do Wirt i spędzić z nami ostatnią, wakacyjną niedzielę. Zapowiada się wspaniały, pełen atrakcji dzień – zapraszamy!

Organizatorami pleneru są: Zespół Szkół Publicznych w Bytoni, Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie oddział kociewski w Zblewie i Nadleśnictwo Kaliska.

  • plakat Wirty

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne