Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

PSP BORZECHOWO Z ODDZIAŁAMI PRZEDSZKOLNYMI

„PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA”

W środę, 10 października br. odbyła się pierwsza, a zarazem jedna z ważniejszych, w tym roku szkolnym uroczystości - Pasowanie na przedszkolaka. Impreza została zorganizowana dla wszystkich dzieci, które w tym roku szkolnym rozpoczęły swoją przygodę z edukacją przedszkolną. Nowo przyjęte dzieci zostały włączone do poszczególnych grup przedszkolnych, którym oficjalnie nadano imiona: „Pszczółki”, „Żabki” i „Biedronki”. Wydarzenie to miało na celu łączenie działań edukacyjnych z ekologicznymi i przyrodniczo-leśnymi. Przedszkolaki zostały zaproszone przez Pana Jakuba Piechowiaka, leśniczego Nadleśnictwa Kaliska, do najstarszego Leśnego Ogrodu Botanicznego w Polsce, Arboretum Wirty. Dzieci miały możliwość wspólnego świętowania w pięknej scenerii, w szczególnie urokliwym miejscu, jakim jest część parkowa Arboretum. Wśród dostojnych jodeł, świerków i dębów oraz innych bardziej lub mniej znanych gatunków drzew, nasi milusińscy złożyli swoje pierwsze ślubowanie. To niezwykłe, wręcz baśniowe miejsce sprawiło, że najmłodsze dzieci, które dopiero rozpoczęły swoją edukacyjną przygodę, bez większych oporów puściły rękę mamy i dołączyły do wspólnej zabawy.

Podczas uroczystości nasi „mali bohaterowie” potwierdzili, że doskonale czują się w swoich grupach i są gotowi aby przyjąć ich w poczet prawdziwych przedszkolaków. W części artystycznej dzieci zaprezentowały rodzicom i zaproszonym gościom, przedstawicielom środowiska lokalnego, przygotowane na tę uroczystość piosenki, wiersze i krótkie inscenizacje. Następnie dzieci złożyły uroczyste ślubowanie i zostały oficjalnie przyjęte w poczet przedszkolaków. Odświętny strój dzieci, opaski z logo każdej grupy i niesione przez transparenty podkreślały doniosłość tego wydarzenia. Na pamiątkę tej ważnej chwili, każde dziecko otrzymało dyplom i symboliczny prezent, a przybyli goście obdarowali naszych dzielnych przedszkolaków mnóstwem słodyczy.

Po części artystycznej, rodzice wraz z dziećmi zostali zaproszeni do wspólnej zabawy i pieczenia kiełbasek przy ognisku. Nasi goście i wychowankowie mieli też okazję, by zwiedzić to wyjątkowe miejsce. Jesienią Arboretum wygląda szczególnie pięknie i kusi zwiedzających nie tylko feerią różnobarwnych liści, ale też malowniczo położonym ogrodem skalnym i wieloma rzadko spotykanymi gatunkami roślin. Każdy kto chciał odpocząć, mógł wejść na liczne ścieżki ogrodu i podziwiać dorodne, botaniczne okazy. Często zapominamy o pięknie przyrody i szacunku do niej, dlatego nasze działania już na tak wczesnym etapie edukacji, skierowane są na poznawanie przyrody i dbania o nią.

Pasowanie na przedszkolaka to wydarzenie, które stanowiło symboliczne zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci i jednocześnie wdrożenie do działań w kierunku edukacji ekologicznej. Zorganizowanie uroczystości na terenie Arboretum było zamierzonym celem, inną formą edukacji ekologicznej dla najmłodszych. Takie działania możliwe są jedynie przy ścisłej współpracy z leśnikami, którzy są gospodarzami terenów leśnych. W związku z tym szczególne podziękowania kierujemy na ręce Pana Leśniczego, który umożliwił nam zorganizowanie uroczystości na terenie Arboretum. Dziękujemy również wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia, które z pewnością pozostanie na długo w naszej pamięci.

(mat.  Renata Jodko)

  • AAAP1230359.jpg
  • P1230273.jpg
  • P1230281.jpg
  • P1230295.jpg
  • P1230304.jpg
  • P1230315.jpg
  • P1230316.jpg
  • P1230328.jpg
  • pasowanie na przedszkolaka

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne