Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Aktualności

 • 2019.11.21

  ŚWIĘTO PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE W PINCZYNIE

  W tym roku obchodzimy 50-tą rocznicę nadania szkole w Pinczynie imienia Bohaterów Westerplatte i przeprowadzki do nowego budynku, w którym szkoła działa do dziś. jednym z etapów obchodów rocznicowych była wizyta gości z Gdańska i Turniej Wiedzy o Patronie.

   

 • 2019.11.20

  AŻ PIÓRA FRUWAŁY!... czyli DARCIE PIERZA NA WESOŁO

  Gospodynie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Zblewo spotkały się na dorocznym „Darciu Pierza”. Tym razem wydarzenie zorganizowano w gościnnym Borzechowie.  Darcie pierza to nie tylko stary zwyczaj, ale i świetna zabawa! Było gwarnie i wesoło - aż pióra fruwały! Było też smacznie! I to jak...

   

 • 2019.11.20

  PRZEDSZKOLAKI ZE ZBLEWA POMAGAJĄ ZWIERZĘTOM

  Gminne Przedszkole w Zblewie zorganizowało zbiórkę karmy dla psów i kotów dla OTOZ Animals Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Starogardzie Gdańskim. Przez dwa tygodnie, w Gminnym Przedszkolu w Zblewie z ogromnym zaangażowaniem i wsparciem dzieci oraz ich rodziców, udało się zebrać wiele kilogramów karmy dla bezdomnych zwierząt.

 • 2019.11.20

  WIELKIE ŚWIĘTO MALUCHÓW Z KLESZCZEWA

  Niedawno przedszkolaki z Kleszczewa Kościerskiego miały wyjątkowe święto – uroczyste pasowanie na przedszkolaka.  Dzieci stanęły na wysokości zadania. Z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały swoje umiejętności. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki, tańczyły i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa.

 • 2019.11.19

  BORZECHOWO. PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

  Dzieci 3-letnie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Borzechowie są już pełnoprawnymi przedszkolakami. Dnia 14 listopada 2019r. odbyła się dla nich ważna uroczystość, mianowicie „Pasowanie na Przedszkolaka”.  „Pszczółki” z pomocą wychowawców przedstawiły program artystyczny, w którym miały okazje zaprezentować to czego nauczyły się do tej pory.

 • 2019.11.19

  NA HALĘ WJECHAŁ POCIĄG - POCIĄG DO WOLNOŚCI…

  Uczniowie szkoły w Zblewie pięknie pokazali, czym jest Niepodległość. To właśnie dzięki nim na naszą halę wjechał POCIĄG – POCIĄG DO WOLNOŚCI, który na każdej stacji obrazował dzieje naszego Narodu. Pociąg ów wjeżdżał w przededniu Narodowego Święta Niepodległości aż trzykrotnie. Najpierw aby zaprezentować się uczniom szkoły, następnie wieczorem dla mieszkańców Zblewa.

 • 2019.11.18

  CHCESZ PODŁĄCZYĆ SIĘ DO SIECI GAZOWEJ? PRZYJDŹ NA SPOTKANIE!

  Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, już za kilka dni do Zblewa przyjadą przedstawiciele Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o., aby spotkać się z Mieszkańcami naszej gminy i doradzić, jak sprawnie przyłączyć się do nowo wybudowanej sieci. Zapraszamy 25 listopada 2019 r. (poniedziałek) o godz.17:30 na halę widowiskowo-sportową w Zblewie.

 • 2019.11.18

  ZOSIA? ANDZIA? A MOŻE FRANIA? SUPER KONKURS: ZGŁOŚ IMIĘ DLA NASZEJ LALKI KOCIEWIANKI!

  W ramach programu „Działaj Lokalnie”, przez kilka ostatnich tygodni w Zblewie powstawała lalka szmacianka – mała Kociewianka. Dziś lalka jest już gotowa, a Gminny Ośrodek Kultury ogłasza konkurs na imię dla niej. Jak wziąć udział w konkursie?

 • 2019.11.14

  „SZPĘGAWSK 1939 – ZBRODNIA POMORSKA”. SEANS W BYTONI

  Już za klika dni, a dokładnie we wtorek 19 listopada zapraszamy na kolejny seans filmu „Szpęgawsk 1939 – zbrodnia pomorska”. Tym razem ten niezwykły film będą mogli obejrzeć mieszkańcy Bytoni. Seans odbędzie się o godz.18:00 w sali konferencyjnej szkoły w Bytoni. Warto przyjść i obejrzeć film, który - przypominając tragiczne wydarzenia sprzed 80 lat - wzbudza tak wiele wzruszeń, refleksji i emocji…

 • 2019.11.14

  PATRIOTYCZNIE I RADOŚNIE! ZOBACZ, JAK PRZEDSZKOLAKI ZE ZBLEWA ŚWIĘTOWAŁY NIEPODLEGŁOŚĆ

  Dzieci z Przedszkola Gminnego w Zblewie - pod opieką swoich Pań - przygotowały piękną, radosną galę z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość zorganizowano w Gminnym Ośrodku Kultury w Zblewie, a wśród licznie zgromadzonej publiczności nie zabrakło rodziców i dziadków naszych przedszkolaków.

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy]

Informacje techniczne