Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Spis powszechny 2021

Narodowy Spis Powszechny 2021 potrwa od 1 kwietnia do 30 czerwca, z możliwością przedłużenia terminu do 30 września 2021 r. według stanu na 31 marca 2021

Wiadomo, jaki zakres informacji o Polakach będzie gromadzony w tegorocznym spisie. Właściwie to podstawowe dane, wiek, adres zamieszkania, stan cywilny, obywatelstwo, poziom wykształcenia, ale także te dotyczące aktywności zawodowej czy stopnia niepełnosprawności. Na liście są również informacje na temat miejsca zamieszkania czy przebywania za granicą oraz gospodarstwa domowego, rodziny, domu lub mieszkania.

Jak informuje Główny Urząd Statystyczny, Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. będzie realizowany głównie metodą samospisu internetowego. Ta forma po raz pierwszy w historii będzie obowiązkowa.
Nie oznacza to jednak, że jeśli ktoś nie jest w stanie tego zrobić samodzielnie, zostanie do tego przymuszony. Kto ze względu na wiek czy stan zdrowia nie będzie mógł czy umiał wypełnić ankiety, pomogą mu w tym rachmistrzowie albo poprzez wywiad telefoniczny, albo wywiad bezpośredni.

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne