Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Od piątku 15 stycznia na szczepienie przeciwko koronawirusowi mogą rejestrować się osoby w wieku 80 lat i więcej. Ich rejestracja potrwa do 21 stycznia. Od 22 stycznia z kolei, na szczepienie będą mogły się umawiać osoby w wieku 70-80 lat. Szczepienia obu grup —  osób w wieku 70 i 80 lat rozpoczną się 25 stycznia.

JAK SIĘ REJESTROWAĆ NA SZCZEPIENIE ?

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989

Można rejestrować się samemu, może to za nas zrobić ktoś bliski. W ten sposób można zarejestrować swoich dziadków, rodziców lub dowolnego seniora. Do rejestracji potrzebny jest numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla ciebie datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS. Kolejne powiadomienie SMS otrzymasz dzień przed szczepieniem.

WAŻNE ! Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień, musisz się z nim skontaktować. W powiecie starogardzkim jest 21 punktów szczepień. Wykaz dostępnych punktów znajduje się w linku: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/pomorskie. Jeśli w wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu, zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko ciebie z terminem, który Ci pasuje.

WAŻNE! Osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień, będą mogły skorzystać ze specjalnie zorganizowanego transportu. Szczegółowe informacje podamy w ciągu kilku najbliższych dni.

  • szczepimy sie
  • szczepimy sie

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne